Second Life

Пропоновані системи за програмою Second Life:

Aplio 500 - сучасна ультразвукова система експертного класу.

Aplio 400 - сучасна ультразвукова система експертного класу.

Aplio 300 - сучасна ультразвукова система експертного класу.


Aplio i-series - сучасні ультразвукові

системи експертного класу.

Aplio a-series - сучасні ультразвукові

системи експертного класу.

Xario Platinum series - сучасні ультразвукові

системи експертного класу.


Магнітно-резонансні томографи

Комп'ютерні томографи

ПРОГРАМА SECONDLIFE


Друге повноцінне життя оновленого обладнання

Яке обладнання пропонує компанія Canon Medical Systems за програмою Secondlife і чому воно не має нічого спільного із обладнанням secondhand, яким рясніє український ринок?

Програма Secondlife пропонує системи, відновлені безпосереднє виробником тільки на одному підприємстві, яке входить до групи Canon Medical Systems Europe й знаходиться у Нідерландах.

Обладнання  Secondlife  навідміну від secondhand це:

  • НЕ будь-який апарат, взятий з будь-якої клініки і привезений в Україну під розповсюдження розмов про те, що в Європі є, нібито, закон про обмеження напрацювання приладами деякої кількості годин і апарат майже новий.
  • НЕ прилад, з якого прибрали пил та підфарбовали ручки, або просто старий прилад з встановленим програмним забезпеченням, скопійованим з іншої більш свіжої системи.
  • НЕ просто набір маркетингових прийомів, в яких головний аргумент – ціна.

Практика якісного відновлення: хто регламентує та контролює?

Для розуміння важливості завдань відновлення звернемося до світової практики. Існує три організації, які популяризують і контролюють концепцію під назвою «ПРАКТИКА ЯКІСНОГО ВІДНОВЛЕННЯ» («Good Refurbishment Practice»).

Європейський координаційний комітет радіологічної електромедичної та IT індустрії в охороні здоров'я, заснований в 1959 році. Комітет займається питаннями, які впливають на сектор медичних технологій і здоров'я громадян.


  • Японська індустріальна асоціація радіологічних систем, що представляє понад 95% виробників і продавців пристроїв діагностичної візуалізації Японії.
  • Альянс медичної візуалізації та технологій, заснований у США.


Ці організації розробляють і впроваджують у життя ряд правил та документів, заснованих на передових досягненнях індустрії медичної візуалізації, які дозволяють забезпечити ЕФЕКТИВНІСТЬ І БЕЗПЕКУ відновленого устаткування на такому ж рівні, ЯК У НОВОГО.


Метою даної концепції є:

  • для операторів послуг в охороні здоров'я – при прийнятті рішення про покупку, допомогти відрізнити медичне обладнання, відновлене відповідно до концепції ЯКІСНОГО ВІДНОВЛЕННЯ за стандартизованими технологіями, від уживаного обладнання;
  • для пацієнтів – отримати більш легкий доступ до безпечних і ефективних діагностичних процедур та методів лікування;
  • для всіх зацікавлених сторін – отримати інформацію про технології відновлення обладнання, що стоять на охороні здоров'я;
  • для виробників – забезпечити стандартами безпеки та ефективності в області використаного медичного обладнання з чітко визначеним процесом його відновлення.


Компанії, які виконують процеси відновлення, повинні відповідати вимогам ISO 13485:2003. Відповідно до законодавства ЄС займатися відновленням медичних приладів мають право ТІЛЬКИ ВИРОБНИКИ.

Яке  обладнання доцільне відновлювати

Справжнє відновлення починається задовго до того, як прилад потрапляє в ваш кабінет, з питання, а чи вартий він взагалі носити «зелений листок» – знак відновленого приладу.

Перше, що оцінюється: запас міцності та надійності; потенціал морального старіння; передові технології, які має прилад; період часу, на який виробник зобов'язується підтримувати цю модель запасними частинами, адже апарат вже відпрацював багато років і йому належить ще довге життя у вашій клініці. Відповідно до цих критеріїв не беруться для відновлення прилади, у яких закінчився період підтримки запасними частинами, морально застарілі прилади та сильно зношені прилади.

Передусім очищення та дезінфекція

На другому етапі прилад потрапляє в сервісний центр, який сертифіковано виробником і має в своєму арсеналі підготовлений персонал, необхідне обладнання, документацію та запасні частини. Тут, в першу чергу, прилад розбирається і проходить процес очищення та дезінфекції. Саме дезінфекції, оскільки за роки роботи через нього проходить величезна кількість повітря, що містить пил, мікроби і все, що може міститися в лікарняному повітрі. Після цього всі декоративні панелі відправляються на фарбування, яке проводиться в професійних камерах з використанням високоякісних зносостійких фарб.

Ретельне тестування та виявлення скритих проблем

В цей же час прилад відправляється в лабораторію, де починається процес тестування. Як показує практика, всі вміють рахувати гроші, то ж клініка не буде віддавати працюючий, не застарілий прилад за низькою ціною. Зазвичай, прилади за низькою ціною мають періодичні проблеми, усувати які дорожче, ніж просто продати апарат, тому треба бути дуже уважним, коли отримуєте прилад за занадто  низькою ціною. Підприємство по відновленню медичної техніки не приймає прилади, працездатність та якість яких під сумнівом.

Тільки найновіші версії ПЗ!

Всі системи приладів, які прийняті на відновлення, проходять ретельну перевірку  та тестування, а за необхідності замінюються на нові. На цьому етапі проводиться оновлення програмного забезпечення до найвищої версії – один з найважливіших аспектів отримання приладу з максимально високими характеристиками і можливостями та, як наслідок, ефективності фінансових вкладень.

Важливо, що всі процеси здійснюються відповідно до технологічних процедур виробника, що дозволяє отримати відновлений прилад з характеристиками нового. Просте копіювання програмного забезпечення з одного приладу і встановлення його в інший – це, з однієї сторони, порушення закону, з іншої – неможливість отримати заявлені виробником параметри зображення. Тобто це є порушенням усіх стандартів ISO та просто суперечить здоровому глузду.

Електробезпека передусім

Ще одним важливим аспектом є тестування приладу на електробезпеку. Все медичне обладнання, як обладнання, що контактує з тілом людини, має підвищені вимоги до захисту від ураження електричним струмом. Під час перевірки на відповідність цим вимогам кожен прилад проходить обов'язкове тестування на спеціальному обладнанні відповідно до стандарту ISO, що є невід'ємною частиною процедури відновлення.


Прилад оснащується тільки новими оригінальними датчиками та упаковується з дотриманням вимог для транспортування НОВОГО ОБЛАДНАННЯ.

Декларація, маркування та гарантія від організації-відновника

Коли всі необхідні дії були успішно завершені, організація, що здійснює процедуру відновлення документально підтверджує відповідність обладнання правилам «ПРАКТИКИ ЯКІСНОГО ВІДНОВЛЕННЯ» та видає відповідну декларацію і маркує прилад. Декларація передається кінцевому клієнту як доказ відповідності вимогам «ПРАКТИКИ ЯКІСНОГО ВІДНОВЛЕННЯ» та якості відновленого приладу.

Загальна мета ВІДНОВЛЕННЯ полягає в тому, щоб надати новому користувачеві оновленого приладу переваги приладу, який має ту саму якість, продуктивність, безпеку і передбачуваний час використання, як на момент його першого відвантаження. Дотримуючись цієї мети, всі етапи ідентичні або еквівалентні етапам, які проходить новий прилад. Тому прилад пакується, транспортується і встановлюється як і новий.

Навчання, налагодження та сервіс проводиться персоналом, підготовленим виробником, як і для нових приладів. Невід'ємною частиною процесу ВІДНОВЛЕННЯ є надання заводської гарантії на 12 місяців, забезпечення оригінальними запасними частинами у разі ремонту, підтримка виробником у разі необхідності оновлення програмного забезпечення, надання сервісних послуг в період пост гарантійної експлуатації.