Категорії новин:

Аналіз розширення периваскулярних просторів Вірхова-Робіна

Анотація

 

Розширення Вірховського та Робінового просторів (рис. 1) є доброякісною патологією. У більшості випадків захворювання протікає безсимптомно. Контрастне посилення просторів Вірхова і Робіна спостерігається при багатьох різних патологіях. Розширення простору Вірхова і Робіна менше 2 мм можуть спостерігатись в будь-якому віці. Розширення більше 2 мм набагато частіше зустрічаються у людей похилого віку.

Рисунок 1

Простори Вірхова і Робіна або периваскулярні простори - це простори, що оточують перфорантні кровоносні судини (артерії, артеріоли, вени та венули), які входять у мозок. Простір Вірхова і Робіна — це простори різного розміру, заповнені інтерстиціальною рідиною  (також називається інтерстицієм, рідиною, яка заповнює простір між кровоносними капілярами та клітинами). Вони вкриті м’якою інтимою, яка є безсудинним шаром м’якої оболонки (однієї з трьох оболонок, що утворюють мозкову оболонку), і супроводжує проникнення перфорантних артерій у мозкову паренхіму.  

 

Патофізіологія розширення просторів Вірхова і Робіна вивчена погано. Розглянуто кілька причин, у тому числі: підвищена проникність судин, аномалія дренажу інтерстиціальної рідини, атрофія паренхіми або фіброз і обструкція просторів Вірхова і Робіна. Поширеність і розмір розширених просторів Вірхова і Робіна зростає з віком, але патологічне значення розширення простору залишається невизначеним.

 

Простори Вірхова та Робіна стають більш видимими на зображеннях завдяки постійному вдосконаленню просторової роздільної здатності. Розширення периваскулярного простору Вірхова-Робіна є частим явищем і все частіше зустрічається завдяки прогресу в нейровізуалізації.

 

Інформація стосовно лікування

- Тільки гігантські розширення потребують ретельного спостереження та лікування;

- Вентрікулоцистерностомія (хірургічне лікування, яке проводиться за допомогою ендоскопа, оптичної трубки, яку можна ввести в шлуночки головного мозку).

 

Робоча станція Vitrea

Програма перегляду на робочій станції забезпечує хорошу візуалізацію та аналіз розширень простору Вірхова та Робіна з ізотропної послідовності FSE T2, отриманої в трьох площинах, а також візуалізацію гідроцефалії (рис. 2). Інструменти MPR (багатопланарна реконструкція) та MIP (проекція максимальної інтенсивності), які також доступні на робочій станції, допомагають при перегляді та аналізі зображень.

Рисунок 2

Завдяки дифузійно-тензорним картам (DTI) можна реконструювати та візуалізувати пучки нервових волокон і, таким чином, аналізувати вплив на останні інших розширень, особливо в середньому мозку (рис. 3).

Рисунок 3

Програми церебральної перфузії зі швидким обчисленням скоригованих rBV, Tmax і карт дифузії (ADC) можуть виявити будь-яке потенційне розширення церебральних судин (рис. 4).

Модуль подальшого спостереження полегшує одночасну візуалізацію різних обстежень, які проводяться в рамках подальшого спостереження за пацієнтом.

Рисунок 4

 

Заключення

Збільшення периваскулярних просторів завжди є патологічним. Це може виникнути в трьох основних етіологічних контекстах: васкуляризація (ураження судинної стінки); інфекції (інфекційний менінгіт, хронічна периваскулярна інфекція, як нейросифіліс…); пухлина (внутрішньосудинна лімфома, гліобластома, метастази…).


Дізнатися більше про модельний ряд МРТ-систем від провідного виробника діагностичного обладнання Canon Medical: https://inmedua.com/magntno-rezonansna-tomografya/

 

Ми завжди на зв'язку, готові відповісти на ваші питання та надати необхідну допомогу:

 044 338 00 95

 office@inmedua.com


Останні новини та події