Категорії новин:

Відкриваємо нові горизонти в ультразвуковій діагностиці - новий світ Aplio i-серії. Частина 3

Aplio™ i-серії, нові діагностичні ультразвукові системи преміум-класу, включають в себе новітні технології, що забезпечують новий рівень якості зображень і розширені можливості клінічного застосування. Продовжимо третьою і останньою із огляду особливістю системи Aplio i-серії: надвисокочастотний лінійний датчик PLI-2004BX.

 

Надвисокочастотний лінійний датчик

 

Датчик i-серії PLI-2004BX має надвисоку частоту (центральна: 24 МГц) і широкий діапазон частот, що забезпечує чудову просторову роздільну здатність. Розширений частотний діапазон значно покращує якість зображення.

Малюнок 1. Надвисокочастотний лінійний датчик PLI-2004BX

 

ТЕМАТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

 

Перелом ребер

 

57-річна пацієнтка звернулася зі скаргами на біль у правому верхньому підребер'ї. Проте, незважаючи на численні обстеження, причину болю не було встановлено. При використанні датчика 7 МГц (PLT-704SBT, Aplio 500) (мал. 2а) структура ребер виглядала нормальною. Однак датчик надвисокої частоти виявив невеликий перелом ребра (рис. 2б), який потім був ідентифікований як причина болю. Ці невеликі переломи не могли бути діагностовані іншими методами візуалізації, що підкреслює чіткість і деталізацію, які забезпечує PLI-2004BX.

 

a) PLT-704SBT (Aplio 500)

б) PLI-2004BX (Aplio i-серії)

Малюнок 2. Зображення перелому ребер, отримані за допомогою PLT-704SBT (7 МГц) (а) та PLI-2004BX (24 МГц) (б).

Злоякісна меланома

 

Під час діагностики меланоми важливо визначити, чи перевищує глибина проникнення ураження 1 мм, оскільки лікування може відрізнятися. Ультрависокочастотний датчик забезпечує безпрецедентну просторову роздільну здатність для візуалізації проникнення ураження під шкіру обличчя ( мал. 3а). Після вимірювання підтверджено, що товщина меланоми трохи перевищує 1 мм. Супермікросудинна візуалізація (SMI), доплерівська технологія, яка здатна відображати низькошвидкісний мікро кровотік, показує велику кількість доплерівських сигналів, що надходять від ураження, підтверджуючи, що це злоякісна меланома (Рис. 3б).

а) Сірошкальне зображення

б) Зображення cSMI

Малюнок 3. Злоякісна меланома, отримана за допомогою PLI-2004BX (24 МГц).

 

Мікоз фунгоїдний (шкірна Т-клітинна лімфома)

 

У випадку грибкового мікозу, де товщина ураження становить лише 0,4 мм, надвисокочастотний датчик може чітко візуалізувати злегка потовщений шар ( мал. 4а). Враховуючи розмір, його зазвичай складно спостерігати у відтінках сірого. Після застосування супермікросудинної візуалізації (SMI) ураження чітко відмежоване від нормальної ділянки шкіри, оскільки воно, безумовно, є гіперваскулярним ( мал. 4б). На мал. 4в показано 3D-зображення двох вогнищ ураження. Аваскулярна ділянка між ураженнями представляє нормальну шкіру.

а) Сірошкальне зображення

б) cSMI

в) cSMI з використанням Smart sensor 3D

Малюнок 4. Фунгоїдний мікоз (шкірна Т-клітинна лімфома)

Підшкірний абсцес (спричинений укусом собаки)

 

Неможливо розрізнити межі абсцесу на сірошкальному зображенні (рис. 5а). На SMI чітко видно гіперемію навколо невеликої аваскулярної ділянки в підмізинному пальці пацієнта (рис. 5б), що є чітким свідченням наявності абсцесу. Підозра була підтверджена під час операції. Надзвичайна роздільна здатність у сірошкальному діапазоні та найдрібніші судинні деталі, які забезпечують SMI-зображення, не можуть бути виявлені за допомогою жодного іншого методу візуалізації.

а) Сірошкальне зображення

б) cSMI

Малюнок 5. Підшкірний абсцес, спричинений укусом собаки

Бешихове запалення

 

Роздільна здатність зображення, яку забезпечує PLI-2004BX, чітко демонструє підшкірний набряк у місці ураження (рис. 6а). На кольорових зображеннях SMI (cSMI), отриманих за допомогою звичайного лінійного датчика, важко візуалізувати деталі ураження та гіперемію в епідермісі та дермі (рис. 6б). Тоді як вища чутливість cSMI надвисокочастотного датчика легко ідентифікує посилення кровотоку внаслідок сильного запалення (рис. 6в). Крім того, 3D cSMI-зображення, отримане за допомогою PLI-2004BX зі Smart Sensor 3D, одразу відображає всю судинну систему (рис. 6г). Ультрависокочастотний датчик має великий потенціал в дерматології і, як очікується, в повній мірі продемонструє свої видатні можливості з розмежування найдрібніших структур.

а) Сірошкальне зображення

б) cSMI з використанням PLT-1005BT

в) cSMI з використанням PLI-2004BX

г) cSMI зі Smart Sensor 3D з використанням PLI-2004BX

Малюнок 6. Бешихове запалення, виявлене за допомогою PLI-2004BX (24 МГц) ( а, в, г) та PLT-1005BT (12 МГц) (б).

Виключення можливості розвитку атрезії жовчовивідних шляхів

 

Діагностика атрезії жовчовивідних шляхів у дітей є складним завданням, проте це одне з найважливіших клінічних застосувань ультразвукової візуалізації. Існує чотири основні типи атрезії жовчовивідних шляхів, але майже всі типи можна виключити, якщо підтвердити прохідність жовчної протоки від портального отвору печінки до загальної жовчної протоки. Оскільки діаметр дитячої жовчної протоки становить приблизно 1 мм (стрілка), визначити її прохідність за допомогою звичайних датчиків надзвичайно складно. За допомогою нового надвисокочастотного датчика можна підтвердити прохідність позапечінкової жовчної протоки і, відповідно, з упевненістю виключити атрезію жовчовивідних шляхів ( мал. 7). Нове покоління датчиків Aplio i-серії дозволяє збільшити клінічну достовірність діагнозу та уникнути додаткових інвазивних діагностичних процедур.

 

Малюнок 7. Дослідження жовчовивідних шляхів у дитини з підозрою на атрезію жовчовивідних шляхів за допомогою PLI-2004BX (24 МГц).

Пухлинний висів раку шлунка

 

Ці знімки зроблені у пацієнта з раком шлунка на пізній стадії. Діагностика проростання пухлини у цього пацієнта необхідна для того, щоб уникнути зайвого хірургічного втручання. За допомогою датчика з частотою 12 МГц ( мал. 8а) було важко підтвердити наявність проростання пухлини. Однак PLI-2004BX чітко демонструє вузлики проростання (стрілка), що дозволяє впевнено ідентифікувати рак 4 стадії (рис. 8б). Таким чином, пацієнту не призначено хірургічного втручання. У таких пацієнтів також важливо ретельно обстежити черевну порожнину, оскільки метастази карциноми шлунка є поширеним явищем. Для більш точного обстеження наполегливо рекомендується використовувати надвисокочастотний датчик.

a) PLT-1005BT

б) PLI-2004BX

Малюнок 8. Зображення раку шлунка, отримані за допомогою PLT-1005BT (12 МГц) (а) та PLI-2004BX (24 МГц) (б).

Висновок

Надвисокочастотний лінійний датчик PLI-2004BX може використовуватися для дослідження будь-яких анатомічних ділянок та забезпечує неперевершену просторову роздільну здатність і підвищену чутливість для нових прогресивних допплерівських технологій, таких як SMI. Збільшений діапазон частот розширює можливості клінічного застосування, включаючи інтраопераційне ультразвукове дослідження.

 

Останні новини та події