Категорії новин:

Використання МРТ в залежності від анатомії

 

Використання МРТ в залежності від анатомії

МРТ використовують для різних анатомічних ділянок організму, але переважно для центрально-нервової системи (головний та спинний мозок, стовбур головного мозку), що загалом складає більш ніж 50% всіх МРТ досліджень. Також популярним є МРТ опорно-рухового апарату, що складають ще 20%. В меншій мірі МРТ використовують для досліджень голови та шиї, грудей, серця, судинної та черевно-порожнинної систем.

 

Іншим цікавим індикатором для спостереження є кількість публікацій з МРТ досліджень різних частин людського тіла. Ці тренди показують зацікавленість вчених і не завжди корелюють з найбільш досліджуваним органом в щоденній медичній практиці.

Цитата Джона Круза

«Сьогодні, головне питання полягає в тому, що більш ніж 70% населення світу не мають доступу до МРТ.

Найбільша ж проблема полягає не в тому, чи можемо ми розглядати хрящ у певній послідовності, найбільша проблема полягає в тому, що більшість людей на землі не мають доступу до цієї технології. Вони не можуть дозволити собі придбати обладнання або вони розташовані в місцях, де медична система не може використовувати інформацію, надану МРТ, тому що їх система охорони здоров’я несучасна. Навіть у такій країні, як Сполучені Штати, багато людей не мають доступу до МРТ.

Кілька років тому в США заснували Obamacare; відразу після цього великий потік людей пройшов МР-сканування. З’ясувалось, що у більшості з них була прогресуюча патологія, яку слід було діагностувати та лікувати роками раніше.»

 

 

Використання МРТ для різних захворювань

МРТ часто використовується для досліджень захворювань центральної нервової системи, такі як пухлини, абсцеси та вроджені аномалії, а також незапальні захворювання такі, як: склероз, судинні вади розвитку, травми, інфаркти, аневризми, кровотеча, патологія задньої черепної ямки (акустична неврома, інфаркт стовбуру головного мозку), грижа диску та стеноз хребта або дегенеративні хвороби хребта. Також МРТ-дослідження дуже широко поширені в онкології для вивчення розповсюдження пухлин та виявлення стадій раку в тілі людини, наприклад в грудних залозах, простаті чи шийці матки.

 

Незважаючи на те, що МРТ зазвичай використовується для дослідження онкології або захворювань центральної нервової системи, інші види досліджень також важливі.

 

В меншій мірі, МРТ відображає травматичні, ревматичні, кістково-м’язові патології, а саме суглобових та навколо суглобових патологій. МРТ може виявляти пошкодження м’яких тканин, такі як розрив меніска, сухожилля або зв’язки, а також хронічні запальні захворювання кінцівок такі, як анкілозуючий спондилоартрит.

 

Наостанок, МРТ також використовується для діагностики серцево-судинних захворювань, наприклад захворювання перикарда, внутрішньо серцевих тромбів або запалення, аномалії дуги аорти і легеневої артерії. Черевна та легенева області також вивчаються за межами онкології, наприклад хвороба Крона, ендометріоз або гемохроматоз печінки.

 

Цей перелік патологій дуже далекий від повного.

 

Використання МРТ за типом захворювання

Патології, які найбільше вивчаються за допомогою МРТ, це рак і захворювання ЦНС. На другому місці розлади опорно-рухового апарату, потім патології серцево-судинної системи та неонкологічні захворювання решти організму. Джерела: «Clinical Applications of Magnetic Resonance Imaging Current Status», «Clinical Applications of Magnetic Resonance Imaging: Tapping the strongings of this imaging method», а також «Imagerie par résonance magnétique: bilan des applications actuelles et perspectives».

 

Останні новини та події