Категорії новин:

Досягнення в скринінгу та біопсії раку передміхурової залози – переваги МРТ. Частина 1

Використання 3T МРТ для скринінгу раку передміхурової залози, визначення стадії та внутрішньоканальної біопсії під контролем МРТ.

 

Рання діагностика та визначення стадії раку передміхурової залози швидко розвивалися останні півтора десятиріччя. Запровадження МРТ передміхурової залози покращило виявлення раку на ранніх стадіях, яке потребує активного втручання, а також сприяло більш широкому використанню активного спостереження за раком простати з низьким ризиком. МРТ також показала значну роль у постановці та оцінці стану простати після лікування раку простати.

Доктор Метью Бастіан-Джордан,

Бакалавр, MBBS

Qld Xray, QEII Jubilee Hospital,

Брісбен, Квінленд, Австралія

Доктор Бастіан-Джордан – місцевий австралійський випускник радіології в Лондоні, Онтаріо, Канада, яка спеціалізується на візуалізації тіла. Після повернення до Брісбена він продовжив своб роботу в галузі магнітно-резонансної томографії тіла та малого таза, з акцентом на раку передміхурової залози та прямої кишки. Він є провідним радіологом у програмі скринінгу МРТ передміхурової залози та службі біопсії під контролем МРТ, виконуючи тисячі МРТ передміхурової залози та сотні біопсій. Доктор Бастіан-Джордан регулярно виступає на місцевих, державних і національних конференціях на теми МРТ черевної порожнини та органів малого таза та онкології.


Метью Ленгем,

Головний рентген-лаборант МРТ в QEII.

 

Меттью Ланхем 6 років працював МРТ-лаборантом і 9 років рентгенологом, працюючи в Австралії та Великобританії.

 

Він працював на МРТ-системі від Toshiba Medical (зараз Canon Medical Systems) Vantage Titan 3T протягом 6 місяців. Метт насолоджувався керуючою посадою в попередній клініці, а наразі насолоджується можливостями які надає робота на платформі Toshiba Medical (зараз Canon Medical Systems).

Вступ

 

Рак передміхурової залози є одним з найпоширеніших видом раку серед австралійських чоловіків, поступаючись лише немеланоматозному раку шкіри. Щорічно у 22 000 чоловіків діагностується рак передміхурової залози, а 3300 чоловіків помирають від раку простати. Стандартні скринінгові тести простатичного специфічного антигену (PSA) і пальцеве ректальне дослідження (DRE) мають низьку прогностичну цінність, можуть пропустити значний рак і призвести до надмірної діагностики та лікування незначного раку. З появою МРТ передміхурової залози, з’явився інструмент, який дозволяє покращити виявлення значного раку, скринінг пацієнтів групи ризику з прийнятною негативною прогностичною цінністю та метод виконання прицільної біопсії.

 

Попередні дані PROMIS продемонстрували негативну прогностичну цінність 89% (негативна прогностична цінність трансректальної УЗД становила 74% з використанням шаблонної біопсії як порівняння).

 

Мультипараметрична МРТ (mpMRI) використовує комбінацію T2-зважених, дифузійно-зважених послідовностей (DWI) і постконтрастного динамічного посилення (DCE) для ідентифікації вогнищ, підозрілих на рак. Технічні вимоги та методологія звітності тепер добре встановлені багатьма міжнародними товариствами, включаючи ESUR та ACR, які були опублікували структуровану звітність за протоколом PIRADS.

 

Високе значення «b» при DWI  зазвичай приймається як значення ≥ b1400, отримане або екстрапольоване. Поле огляду має становити 16-22 см із товщиною зрізу < 4 мм (зазвичай вибирається відповідно до товщини послідовностей T2 і DCE). З випуском PIRADS були створені зональні домінантні послідовності. У периферійній зоні DWI вважається основною послідовністю. Хоча не існує дискретного граничного значення ADC для раку проти доброякісної тканини, значення ADC < 900 часто приймаються як припущення про ймовірність значного раку.

 

Крім того, збереження сигналу при високому «значенні b» при DWI також свідчить про ймовірність значного раку. Використання магнітно-резонансної томографії з високою напруженістю поля, такої як Toshiba Medical (зараз Canon Medical Systems) Vantage Titan 3T із Saturn Gradient, дозволяє отримати DWI зображення з високою роздільною здатністю за прийнятний час із досяжним експоненціальним значенням «b» понад 5000. Багатопараметрична МРТ дозволяє досліджувати рак передміхурової залози для скринінгу, місцевого визначення стадії раку та планування лікування, а також рецидиву після терапії.

 

Після визначення конкретної проблемної області (зазначеної відповідно до номенклатури PIRADS) починається розгляд питання про біопсію. У закладі це виконується або за допомогою стандартної трансректальної УЗД біопсії (з когнітивним контролем МРТ) у легкодоступних ураженнях, або під контролем МРТ для невеликих або більш складних уражень.

Перший пацієнт

Верхній ряд: T2-зважене, b2000 DWI та ADC демонструють PIRADS 4 ураження розміром 8 мм зліва посередні периферичної зони.

Нижній ряд: T2-зважене, b2000 DWI та ADC демонструють PIRADS 4  ураження розміром 6 мм зліва вверху периферичної зони

 

Історія пацієнта

44 роки, підвищений PSA = 3,7 і позитивний сімейний анамнез

 

T2 аксіальний та корональний зрізи

Товщина 3,5 мм/без зазору, поле огляду 200 мм.

 

Дифузія

Базова послідовність товщина 3,5 мм/без зазору, SPAIR Сильне насичення жиром. 3 b значення (100, 500, 1000), розраховане - b2000

 

3D T1 Динамічне сканування в аксіальній площині

15 с на фазу, 1 попередня + 11 динамічних фаз, 3,5 мм/без зазору, FOV 250 × 280 мм

 

 

Висновок

МРТ дослідження передміхурової залози є «золотим стандартом» діагностики раку простати та дозволяють ставити діагнози з високою ступеню достовірності з мінімальним ризиком хибно-позитивного чи хибно-негативного діагнозу. Асоціація радіологів розробила протокол оцінки раку простати PIRADS, який дозволяє стандартизувати обстеження та оцінку результатів між різними діагностичними центрами. МРТ система Vantage Titan 3T забезпечує ефективний скринінг із отриманням DWI з високим значенням «b», зображенням T2 із малим полем зору високої роздільної здатності та динамічним постконтрастним покращенням, що підтверджується позитивними відгуками користувачів.

Останні новини та події