Категорії новин:

Досягнення в скринінгу та біопсії раку передміхурової залози – переваги МРТ. Частина 2

Рання діагностика та визначення стадії раку передміхурової залози швидко розвивалися останні півтора десятиріччя. Запровадження МРТ передміхурової залози покращило виявлення раку на ранніх стадіях, яке потребує активного втручання, а також сприяло більш широкому використанню активного спостереження за раком простати з низьким ризиком. МРТ також показала значну роль у постановці та оцінці стану простати після лікування раку простати.

 

Історія першого пацієнта

Чоловік 67 років, локальна стадія раку передміхурової залози.

Аксіальний та коронарний T2: товщина зрізів 3,5 мм/без зазору, поле огляду 200 мм.

Дифузія: базова послідовність SE EPI2D, товщина зрізу 3,5 мм/без зазору, поле огляду 220 × 220 мм, 3 значення b (100, 500, 1000), розраховане b = 2000.

3D T1 Динамічне сканування в аксіальній площині: 15 с на фазу, 1 попередня + 11 динамічних фаз, товщина зрізу 3,5 мм/без зазору, поле огляду 250 × 280 мм.

 

Історія другого пацієнта

Для того, щоб забезпечити точне націлювання та візуалізаційне підтвердження прийнятного положення голки, біопсія під контролем МРТ є переважним методом.

 

Протокол біопсії простати з рентген:

Підготовка пацієнта:

  • Голод 6 годин;
  • Мікролакс вводять принаймні за 30 хвилин до призначеного часу сканування;
  • Після отримання згоди на процедуру, пацієнта переодягають в халат;
  • Пацієнту ставлять катетер, внутрішньовенно вводять антибіотики та приєднують крапельну лінію для введення седації (мідазолам і фентаніл)

 

Позиціонування пацієнта:

  • Лежачи головою вперед;
  • Датчик насичення киснем надітий на палець для моніторингу;
  • Мошонка пацієнта розташована безпосередньо перед направляючою джиг-пластини з розведеними ніжками (забезпечує адекватний рух джига);
  • Гнучка котушка Flex SPEEDER, розміщена на крижах пацієнта;
  • Вибір котушок: спінальна котушка Atlas SPEEDER та гнучка котушка Flex SPEEDER.

 

Протокол/Сканування

Після введення голкопровідника в пряму кишку виконується сканування локалізації в 3 площинах.

 

Після цього виконується початкове сагітальне сканування T2 з центром і під кутом до направляючої голки з такими параметрами: 4,0 мм товщина зрізу/зазор, поле огляду 200 мм. Після отримання сагітального сканування виконується аксіальне косе сканування T2 з тими самими параметрами сканування, знову під кутом уздовж голкопровідника. Коли ці зображення отримані й ураження добре візуалізується, зображення Т2 у сагітальній косій і аксіальній косій площинах запускаються після кожного налаштування датчика. Джигом можна маневрувати в 3 площинах, щоб забезпечити вирівнювання зонда з ураженням простати. Потім розгортають центральний троакар і виконують подальші сагітальні та аксіальні косі сканування, щоб задокументувати положення голки щодо ураження.

 

Наш середній час за столом на одного пацієнта становить 25-30 хвилин, що дозволяє швидко повернутися до МРТ. Пацієнтів виписують через 1 годину після процедури. Ми часто бронюємо 5-6 пацієнтів один за одним і не маємо проблем із дотриманням 30-хвилинних інтервалів. Нещодавно опубліковане дослідження Фелкера та інших, проведене Каліфорнійським університетом у Лос-Анджелесі, показало, що середній час біопсії становить 40-55 хвилин.

Навички правильного розміщення та маневрування джигом здобуваються поступово, але ми не мали проблем із навчанням цій техніці інші медичні центри, із досягненням подібного часу обслуговування пацієнтів.

 

Одним із найскладніших аспектів є можливість ідентифікувати невеликі ураження за допомогою скринінгової МРТ з високою роздільною здатності в аксіальній площині та розташувати їх на косій аксіальній лінії в швидкій послідовності Т2 з низькою роздільною здатністю. Використання навколишніх орієнтирів (рубців або вузликів ДГПЗ) є одним із способів забезпечення точного положення голки.

 

Ми виявили, що ця методика є швидким і ефективним методом визначення підозрілих областей на МРТ. Це узгоджується з новими публікаціями, які демонструють, що метод прицільної біопсії (МРТ біопсії під контролем УЗД) є точним зі показником точності більше 90%, виявленим при простатектомії або шаблонній сатураційній біопсії.

 

Висновок

Використання магнітно-резонансної томографії з високою напруженістю поля дозволяє проводити точний і відтворюваний скринінг передміхурової залози. МРТ також дозволяє швидко та ефективно провести біопсію підозрілих ділянок у своєчасний та економічно вигідний спосіб, бо немає необхідності госпіталізації пацієнта в лікарню.

 

Як зазвичай, за програмою Secondlife МРТ Toshiba Medical (зараз Canon Medical Systems) Vantage Titan 3T забезпечує ефективний скринінг із отриманням DWI з високим значенням «b», зображенням T2 із малим полем зору високої роздільної здатності та динамічним постконтрастним дослідженням. Внутрішньокорпусну біопсію під контролем МРТ можна виконати швидко й точно, дозволяючи провести операцію протягом 30 хвилин. Сподіваємось, ці досягнення призведуть до інтегрованої програми скринінгу раку передміхурової залози у чоловіків, яка є економічно ефективною та точною, що призведе до меншої кількості нецільових біопсій та уникне надмірної діагностики та надмірного лікування незначних видів раку.

 

Останні новини та події