Категорії новин:

Нейрооендоваскулярне лікування за допомогою ангіографічної системи з Hi-Def детектором (випадок 2)

Масанобу Ямада, відділення радіології Національного центру церебральних та серцево-судинних захворювань

 

Національний центр церебральних та серцево-судинних захворювань - один із провідних центрів Японії у діагностиці та лікуванні інсульту. Центр постійно розширює свою роботу, щоб відповісти на зростаюче число церебральних та серцево-судинних захворювань в Японії залучаючи нові методи лікування. Він також є одним із головних центрів, які зробили внесок до бази даних інсультних хворих в Японії.

 

Для централізації та інтеграції своїх ресурсів та компетентності, центр потребував додаткового простору та обладнання, і в 2019 році він переїхав з Кітасенрі в новий, більший комплекс у місті Норт-Осака, призначений для охорони здоров'я та біомедичних інновацій. У новому комплексі є дев'ять катетеризаційних лабораторій, чотири гібридних операційних зали та три кімнати, призначені для досліджень голови та шиї.

 

Високопродуктивні ангіографічні системи, встановлені в цих кімнатах, підтримують інтракраніальні ендоваскулярні процедури, в яких необхідно чітко візуалізувати різноманітні інтервенційні пристрої.

 

У цьому звіті описані клінічні досвіди з використання системи Alphenix Biplane (INFX-8000V, Canon Medical Systems Corporation, Японія) в близько 260 випадках, а також висловлені думки про корисність цієї системи для ендоваскулярного лікування головного мозку.

 

Покращена візуалізація (Hi-Def детектор Alphenix)

Забезпечення чіткої візуалізації нових пристроїв, що використовуються в нейроендоваскулярних процедурах, а також більш звичних пристроїв, що використовуються при звичайній емболізації котушкою, становиться все більш важливим. У квітні 2015 року три відповідні медичні організації (Японське товариство інсульту, Японське нейрохірургічне товариство та Японське товариство нейроендоваскулярної терапії) розробили рекомендації щодо використання відхиляючих пристроїв (flow diverter) для лікування інтранкраніальних аневризм.

 

У цих рекомендаціях зазначено, що для забезпечення безпечного розміщення відхиляючого пристрою (flow diverter) необхідно, щоб його було чітко видно на флюорографічних зображеннях, тому дуже важливо мати високопродуктивну ангіографічну систему. Система Alphenix Biplane, встановлена у центрі церебральних та серцево-судинних захворювань у місті Норт-Осака, оснащена Hi-Def детектором. Висока просторова роздільна здатність цієї системи дозволяє чітко відображати поведінку котушки, стенту та розгортання відхиляючого пристрою

 

Випадок 2

 

ФД (flow diverter) лікування нерозірваної аневризми правої внутрішньої сонної артерії

Пацієнт надійшов із нерозірваною аневризмою правої внутрішньої сонної артерії (максимальний діаметр 11,6 мм) і отримав лікування ФД. Зображення 3D-DSA використовувалося для визначення WA (робочого кута), а інструмент підтримки CAA (cerebral aneurysm analysis) використовувався для вимірювання діаметра материнської судини (4,26 мм × 4,02 мм на проксимальному кінці, 5,34 мм × 5,0 мм у середній точці та 3,71 мм × 3,57 мм на дистальному кінці, із зоною посадки 21 мм) (мал. 4).

 

На основі цих вимірювань було обрано пристрій для емболізації Pipeline™ (PED) (4,75 мм × 16 мм; Medtronic, Японія), аневризму лікували, спостерігаючи за флюорографічними зображеннями детектора високої чіткості (мал. 5A та 5B). Пристрій було розгорнуто від C2 (біфуркація задньої сполучної артерії) до C4, а розгортання FD і стан кримпування материнської судини підтверджено Alpha CT (мал. 6A і 6B).

 

Погане розгортання спостерігалося на проксимальному кінці FD (мал. 7A та 7B), тому було виконано PTA (транслюмінальну ангіопластику). DSA показала ознаки легкого затемнення. Катетер видаляли після підтвердження наявності або відсутності внутрішньочерепного крововиливу за допомогою Alpha CT.

Малюнок 4: Симуляція CAA розміщення перемикача потоку (FD) (червоний: аневризма, синій: FD).

Малюнок 5A: Фронтальне флюороскопічне зображення, отримане за допомогою детектора високої чіткості (3 дюйми) під час розміщення FD

Малюнок 5B: Бічне флюороскопічне зображення, отримане за допомогою HD-детектора (3 дюйми) під час розміщення FD.

Малюнок 6A: Проекція максимальної інтенсивності Alpha CT після розміщення FD.

Малюнок 6B: Візуалізація Alpha CT після розміщення FD.

Малюнок 7A: Мультипланарна реконструкція Alpha CT після розміщення FD. Стрілками показано ознаки поганого розгортання (довга вісь на проксимальному кінці).

Малюнок 7B: Мультипланарна реконструкція Alpha CT після розміщення FD. Стрілками показано ознаки поганого розгортання (коротка вісь на проксимальному кінці).

 

 

«Для перевірки стану розгортання FD традиційно використовується цифрове отримання одного кадру (під час якого звичайні рентгенівські зображення отримуються по одному). Однак отримання флюороскопічних зображень високої чіткості за допомогою HD-детектора виявилося надзвичайно ефективним, оскільки це дозволяє безперервно візуалізувати зону інтересу».– Доктор Сатов.

Останні новини та події