Категорії новин:

Початковий досвід надвисокочастотної візуалізації за допомогою Aplio i-серії

Професор Адріан К.П. Лім
Відділ візуалізації, Імперський коледж та Фонд охорони здоров'я NHS,
Лондон, Велика Британія

Вступ
Новітні технологічні вдосконалення високочастотних лінійних датчиків пропонують значні клінічні переваги для лікарів ультразвукової діагностики, коли анатомічні структури і гемодинаміка дрібних судин можуть бути окреслені з безпрецедентною чіткістю і деталізацією. Ці досягнення в області високочастотних датчиків особливо корисні там, де висока роздільна здатність має першорядне значення. Наприклад, при візуалізації опорно-рухового апарату (MSK) і периферичних нервів, дрібних деталей (слинних і щитоподібної залоз), а також м'яких тканин "шишок і нерівностей" в дерматології. Детальна інформація про судинну систему, що оточує пухлину, також може мати важливе діагностичне значення.

 

Завдяки використанню інноваційної технології формування пучка iBeam, передової технології інтелектуального динамічного мікрозрізу (iDMS) та новітніх компонентів датчика, для серії AplioTM i були розроблені два нових високочастотних лінійних датчика. Ці технології створюють більш чіткий, тонкий і рівномірний ультразвуковий промінь. Зображення у відтінках сірого
мають підвищену роздільну здатність та глибину проникнення, а доплерівська чутливість покращена, насамперед завдяки функції Superb Micro vascular Imaging (SMI), що дозволяє виявляти новоутворення, які неможливо виявити за допомогою звичайного кольорового/
енергетичного доплеру.

 

Ультраширокосмуговий високочастотний лінійний датчик охоплює частотний діапазон, який зазвичай покривається двома попередніми лінійними датчиками (1005BT і 1204BT), що поєднує оптимальну роздільну здатність і глибину проникнення в одному датчику. Завдяки цьому датчику 2-в-1 можна більш ефективно здійснювати менеджмент датчиків.
 

Однак найвидатнішою новою розробкою є надвисокочастотний датчик, який працює на частотах до 24 МГц, що раніше було неможливо уявити в клінічній візуалізації. Цей новий датчик забезпечує відмінну просторову роздільну здатність як для зображень у відтінках сірого, так і
для доплерівських зображень, але при цьому має цілком достатню глибину проникнення, що дозволяє використовувати його в звичайних клінічних дослідженнях. Підвищений діапазон частот розширює горизонти клінічного ультразвуку, дозволяючи відображати анатомію і досліджувати
структури, які раніше були недоступними.

Мал 1. Надширокосмуговий високочастотний лінійний датчик

Мал. 2. Надвисокочастотний лінійний датчик

ТЕМАТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ


Опорно-руховий апарат

 

Випадок 1: Розрив сухожилля

Колишній гравець у крикет скаржився на постійний біль у плечі. За допомогою i18LX5 було виявлено розрив надвиросткової поверхні плечової кістки часткової ширини, та часткової товщини. Однак за допомогою i24LX5 структури тканин і розрив були окреслені з більшою деталізацією і чіткістю. Висока роздільна здатність надвисокочастотного датчика забезпечує більшу діагностичну достовірність, усуваючи необхідність подальшої діагностики, і, таким чином, дозволяє негайно призначити відповіднелікування.

 

Мал. 3.

Випадок 2: сухожилля надвиросткового м'яза та субакроміальний субдельтоподібний бурсит

i18LX5 демонструє детальні структури з хорошим проникненням, що дозволяє оператору швидко провести це планове обстеження з високою діагностичною достовірністю. i24LX8 демонструє значно підвищену деталізацію тканин у ближньому полі та достатнє проникнення через все сухожилля надвиросткового м'яза, що дозволяє проводити клінічну діагностику. Ці парні зображення демонструють можливості як i18LX5, так і адекватну глибину проникнення надвисокочастотного датчика i24LX8, що дозволяє використовувати його для загальної візуалізації опорно-рухового апарату.

Мал. 4.

Випадок 3: Ревматоїдний артрит

Пацієнтка з наявним ревматоїдним артритом поскаржилася на незначну біль у лівому п'ястно-фаланговому суглобі (ПФС) вказівного пальця і була направлена на ультразвукове дослідження суглобів кисті, для оцінки наявності активного синовіїту.
Детальний режим В датчика i24LX8 показує відносно нормальний суглоб без синовіальної гіпертрофії, набряку чи ерозії.
Однак судинний кровообіг у суглобі можна виявити за допомогою SMI, але не за допомогою енергетичного доплера (PD). В інших, безсимптомних суглобах пацієнткине було виявлено судинного кровотоку за допомогою SMI або PD. Ультразвукова допплерографія наразі є золотим стандартом для виявлення активного синовіту в дрібних суглобах, а разом із сучасною технологією SMI може виявитися ще більш ефективною для раннього виявлення активного запалення у пацієнтів з артритами, що дозволить призначити відповідне лікування без затримок і подальшого ураження цих суглобів.

 

Випадок 4: Тендинопатія середнього відділу ахіллового сухожилля

Обидва лінійні датчики i-серії демонструють хорошу деталізацію потовщеного ахіллового сухожилля, а також наявність неоваскуляризації, що підтверджує діагноз. Однак при використанні надвисокочастотного датчика тонке веретеноподібне потовщення і структура сухожилля окреслюються краще і з більшою деталізацією, хоча спостерігається незначне послаблення допплерівського сигналу.

Мал. 6.

Периферичні нерви

 

Випадок 1: Серединний нерв

Цей випадок демонструє потовщення правого серединного нерва порівняно з лівим серединним нервом на рівні згинача сітківки, що свідчить про синдром правого карпального каналу.
Використовуючи i24LX8, надвисока частота дозволяє зобразити нейрофібрилярні структури з великою деталізацією і оцінити тонкі осередкові потовщення. Вимірювання підкреслюють
різницю між двома серединними нервами, що підвищує діагностичну достовірність.

a) Поздовжній вигляд серединного нерва демонструє осередкове потовщення (між стрілками)

b) Правий серединний нерв у порівнянні з лівим серединним нервом

c) Правий серединний нерв у порівнянні з лівим серединним нервом з вимірами

Мал. 7.

Щитоподібна залоза

 

Випадок 1: Вузли щитоподібної залози 

Це парні зображення пацієнта з гіпотиреозом і множинними напівкістозними/твердими вузлами.
Обидва датчики i-серії добре окреслюють внутрішні структури вузлів щитоподібної залози. Однак у датчика i24LX8 контур і межі меншого вузла чіткіші, і навіть при роботі на дуже високій частоті не відбувається втрати проникаючої здатності. Краща клінічна деталізація може допомогти в діагностиці та поліпшити класифікацію вузлових утворень щитоподібної залози.

Мал. 8.

Дерматологія

 

Випадок 1: Невелика кіста шкірних залоз

Випадок 1а
Це невелике підшкірне утворення розміром 3 мм, яке можна легко виявити за допомогою датчика i18LX5. Однак тонкий слід, що веде до шкіри, можна чітко окреслити лише при дослідженні за допомогою i24LX8, що підтверджує наявність кісти сальної залози. Ці парні зображення знову демонструють надвисокочастотний датчик, який забезпечує точність діагностики, що дозволяє виключити будь-які сумніви і уникнути будь-якого підтверджуючого втручання або повторних досліджень. Зверніть увагу на тонку ехогенність навколо цієї крихітної кісти, що вказує на
набряк та запалення.

Мал. 9.

Випадок 1b
Це пацієнт чоловік з кістою сальної залози, де також шкірний слід показаний на i24LX8, що дозволяє поставити точний і однозначний діагноз, що дозволяє уникнути будь-яких подальших тестів.

Випадок 1b
Це пацієнт чоловік з кістою сальної залози, де також шкірний слід показаний на i24LX8, що дозволяє поставити точний і однозначний діагноз, що дозволяє уникнути будь-яких подальших тестів.

Мал. 10.

Випадок 2: Інфікована злоякісна виразка шкіри

Безпрецедентна якість доплерівського зображення на i24LX8 в ближньому поліпродемонстрована на цій інфікованій злоякісній виразці шкіри. cSMI і mSMI відображає розгалужену багату гіперваскулярну мережу капілярів з високою роздільною здатністю, яка не може бути виявлена при більш низькій частоті.

Мал. 11. 

Висновок

Aplio i-серії оснащено двома унікальними датчиками: надширокосмуговим лінійним датчиком i18LX5 (датчик "2 в 1") та надвисокочастотним лінійним датчиком i24LX8 з робочим діапазоном 24 МГц. Допплерівська чутливість і роздільна здатність у сірошкальному діапазоні обох датчиків є надзвичайними і значно покращеними порівняно з попередніми технологіями.

 

Поєднання цих датчиків забезпечує більшу діагностичну достовірність, оскільки анатомічні структури та судинна система визначаються з дуже високою деталізацією. Зображення високої роздільної здатності, отримані в ближній зоні без втрати проникаючої здатності 24- мегагерцового датчика, є безпрецедентними. Це відкриває новий горизонт клінічних застосувань, які в даний час знаходяться на стадії вивчення.

Останні новини та події