Категорії новин:

Прогресування змін від ожиріння печінки до стеатозу печінки | Вебінар | 16 листопада 2023 р о 20:00

Вебінар | 16 листопада 2023 р о 20:00

Прогресування змін від ожиріння печінки до стеатозу печінки

 

У червні 2023 року численні товариства печінки дали консенсусну заяву щодо нової номенклатури жирової хвороби печінки, щоб перейменувати неалкогольну жирову хворобу печінки (НАЖХП) на стеатотична хвороба печінки (СХП) з різними підкласифікаціями1. Це глобальний консенсус щодо захворювань печінки і є значним кроком у напрямку підвищення обізнаності про захворювання, стимулювання зміни політики, виявлення осіб із груп ризику та полегшення діагностики та доступу до медичної допомоги.

 

Ультразвукове дослідження давно сприяє оцінці захворювань печінки завдяки щоденному скринінгу та інноваційним функціям, таким як еластографія зсувної хвилі (SWE) і візуалізація затухання (ATI). Ця еволюція спонукає нас переглянути те, що змінюється, а що залишається незмінним із новою номенклатурою. Це сприятливий момент, щоб переоцінити внесок ультразвукових систем у розвиток цього захворювання. Ми хотіли б провести глобальний вебінар, щоб обговорити цей консенсус з різних точок зору, визнаючи, що відмінності між країнами, на які впливають такі фактори, як раси, культура та звички, можуть створити унікальну перспективу. Ми з нетерпінням чекаємо на думку двох експертів з печінки на цьому міжнародному вебінарі.

 

Програма Вебінару:

· Стеатоточні захворювання печінки: що ви повинні знати – доц. Професор Рюоске Татеїші (Ryosuke Tateishi)

· Кількісне визначення вмісту жиру в печінці за допомогою ультразвуку: чому і де ми зараз - доктор Джованна Феррайолі (Giovanna Ferraioli)

· Запитання та відповіді

 

Мета Вебінару

· Дізнайтеся про steatotic liver disease (SLD), який був обраний як загальний термін для охоплення різних етіологій стеатозу багатонаціональними товариствами з досліджень печінки

· Дізнайтеся більше про SLD з точки зору як гепатолога, так і радіолога під час живої дискусії

· Беріть участь у прямому ефірі, щоб знайти відповіді на власні запитання

 

Сертифікат*: Усі делегати отримають сертифікат про участь.

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СПІКЕРІВ

Спікер: Assoc. Prof. Ryosuke Tateishi, MD, PhD

Hepatologist and Gastroenterologist,

The University of Tokyo Hospital Tokyo,

Японія

 

Доктор Ryosuke Tateishi зараз є доцентом і заступником голови відділу гастроентерології Вищої школи медицини Токійського університету. Він є помічником редактора гепатологічних досліджень і членом редакційної ради Liver Cancer and Hepatology International. Прагнення доктора Татеїші до розвитку галузі гастроентерології додатково підкреслюється його роллю віце-голови Комітету з клінічних практичних рекомендацій для первинного раку печінки Японського товариства гепатології. Він отримав кілька відзнак і нагород, у тому числі нагороду молодого дослідника та заохочувальну премію від Японського товариства гастроентерології, а також найкращого рецензента з клінічної медицини від Web of Science і нагороду Journal of Gastroenterology High Citation.

 

Стеатотичні захворювання печінки: що ви повинні знати

Стеатотична хвороба печінки (SLD) була запропонована багатонаціональними товариствами печінки як нова номенклатура жирової хвороби печінки. Ця зміна широко вживаного терміну неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) має на меті визначити категорію хвороби за критеріями включення, а не виключати кілька станів, зосередитися на її патофізіології, пов’язаній з метаболічною дисфункцією, і зняти стигму, спричинену термінами жирова хвороба та алкоголік. SLD має кілька підкатегорій: метаболічно-асоційована стеатозна хвороба печінки (MASLD) і Met-ALD, яка доповнює розрив між неалкогольними та алкогольними захворюваннями печінки (ALD). Ультразвук історично зробив великий внесок у цю хворобу, яка залишилася б незмінною. Під час цієї сесії д-р Татеїші роз’яснить, а також проведе вас через майбутні перспективи цієї нової термінології, включаючи очікування ультразвукового дослідження як гепатолога.


Спікер: Dr. Giovanna Ferraioli, MD, PhD

Reference Doctor, Ultrasound Unit, Department of Clinical, Surgical, Diagnostic and Pediatric Sciences University of Pavia, Pavia, Italy

 

Доктор Феррайолі є дослідником відділу клінічних, хірургічних, діагностичних та педіатричних наук Університету Павії, Італія. Вона є членом освітнього комітету Всесвітньої федерації ультразвуку в медицині та біології (WFUMB) і головою керівного комітету WFUMB для «Мультипараметричного ультразвуку: Оновлення рекомендацій WFUMB 2018 з еластографії та консенсус щодо кількісного визначення жиру». Вона також є членом AIUM-RSNA QIBA Pulse Echo Quantitative Ultrasound (PEQUS) Biomarker and Committee and співголовою робочої групи з ослаблення та членом ACR LIRADS Quantitative Imaging Work Group. Вона є керівником секції ультразвуку Наукової редакційної колегії European Radiology; Редактор спеціальності Journal of Ultrasound in Medicine, член редакційної ради World Journal of Gastroenterology, Ultrasound in Medicine and Biology, Diagnostics, Journal of Ultrasound.

 

 

Багатопараметричне УЗД для оцінки MASLD

Раннє та точне виявлення стеатозу печінки є важливим, оскільки стеатозна печінка, пов’язана з метаболічною дисфункцією (MASLD), пов’язана з декількома супутніми метаболічними захворюваннями, які є факторами ризику серцево-судинних захворювань. Крім того, літературні дані припускають, що прогресування фіброзу може відбуватися не лише у пацієнтів зі стеатозним гепатитом, пов’язаним з метаболічною дисфункцією (MASH), але й у пацієнтів із «доброякісним» стеатозом печінки. Тому інструменти, які неінвазивно оцінюють вміст жиру в печінці та фіброз печінки, становлять великий інтерес не лише для діагностики, але й для подальшого спостереження та прогнозування. Алгоритми для кількісної оцінки вмісту жиру в печінці є комерційно доступними, і більшість із них базуються на оцінці коефіцієнта ослаблення ультразвуку. Численні клінічні дослідження, здебільшого проведені за допомогою ATI (Canon Medical Systems), продемонстрували високу точність і відтворюваність цих нових алгоритмів кількісного визначення жиру. Протягом кількох років оцінка жорсткості печінки за допомогою методів еластографії зсувної хвилі (SWE) вважається надійною заміною біопсії печінки в кількох клінічних сценаріях, включаючи MASLD. Опубліковано рекомендації щодо використання методів SWE для визначення стадії фіброзу печінки. Для американської оцінки MASLD нещодавно також були запропоновані бали, які об’єднують параметри американського дослідження.


Посилання
1: Mary E Rinella et al. | A multi-society Delphi consensus statement on new fatty liver disease nomenclature | J Hepatol (June 2023) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37364790/

Останні новини та події