Категорії новин:

Пухлина серозної оболонки яєчників

Анотація

Пухлини серозної оболонки яєчників — це ураження з певними аномаліями, що формуються в тканині, що покриває яєчник. Їх часто виявляють, наприклад, під час ультразвукового дослідження або оцінки безпліддя. Пухлини цього типу не є злоякісними і зазвичай лікуються хірургічним шляхом.

 

Приблизно 15 з кожних 100 (15%) пухлин яєчників є пухлинами серозної оболонки. Їх також називають «пухлинами з низьким злоякісним потенціалом». Пухлини серозної оболонки зазвичай вражають жінок у віці від 20 до 40 років. Розрізняють два основних типи прикордонних пухлин яєчників: серозні та муцинозні. Серозні пухлини яєчників зустрічаються найчастіше. Вони становлять близько 65% випадків пухлин серозної оболонки яєчників.

 

Пухлини серозної оболонки яєчників відрізняються від раку (рис. 1), оскільки вони не ростуть у опорній тканині яєчника (стромі). Вони, як правило, ростуть повільніше та більш контрольовано, ніж ракові клітини.

 

Іноді деякі аномальні клітини відриваються від пухлини та осідають в інших частинах тіла, зазвичай у черевній порожнині. Дуже рідко ці клітини починають розвиватися в підлеглій тканині (перитонеальний карциноматоз).

Рисунок 1

Можливі методи лікування

• Хірургічне втручання зазвичай є єдиним методом лікування

• Абляція яєчників і маткових труб

• Видалення матки, включаючи шийку

• Лапаротомія (розріз черевної стінки для доступу до черевної порожнини), якщо ураження характеризується як «злоякісна пухлина»

 

У Vitrea

Переглядач на платформі Еnterprise завдяки комбінованій візуалізації трьох площин Т2, Т1 із насиченням жиру та без нього, дозволяє підтвердити, що ураження пов’язано з яєчником та що не знайдено наявності жиру (тип ураження дермоїд) або крові (рис. 2). Опція Olea IVIM дає змогу обчислювати дифузійно-зважені синтетичні зображення (в т.ч. з високими значеннями b), щоб полегшити діагностику більшої частини уражених тканин (рис. 3).

 

Рисунок 2

Рисунок 3

Послідовність перфузії T1 (DCE) аналізується завдяки робочому процесу, присвяченому дослідженням жіночого тазу. Перегляд кривої посилення сигналу відразу після відкриття опції Olea Female Pelvis економить час. Дійсно, визначення стадії ураження яєчників здійснюється завдяки кривій посилення сигналу аналізованого ураження порівняно з міометрієм (рис. 4).

 

Опція Olea Female Pelvis накладає функціональні карти (AUC, Ktrans) і звичайні послідовності, забезпечуючи оптимальне розташування цікавих областей (рис. 5). У цьому випадку тканина в різних точках інтересу мають криві типу 2.

Рисунок 4

Рисунок 5

Доповнення

IVIM, головним чином фракція перфузії (f '), є значним доповненням до аналізу отриманих значень Ktrans. Аналіз текстури можна використовувати для оцінки ремоделювання позаклітинного матриксу. Окреслюючи фібрилярну морфологію колагену за допомогою індексів першого порядку (гістограма) або другого порядку (матриця спільного виникнення).

Останні новини та події