Категорії новин:

Розрив плантарної пластини / Клінічний випадок

Ультразвукове дослідження клінічного випадку скелетно-м'язової системи

Aaron Fleming
Sonographer
Qscan Red Hill
Queensland, Australia


Здобув ступінь з рентгенографії в Університеті Ньюкасла в 2009 році і закінчив аспірантуру з медичного ультразвуку в Квінслендському технологічному університеті (QUT) в 2013 році. Аарон має особливу зацікавленість в ультразвуковій діагностиці MSK, яка виникла завдяки його пристрасті до спорту.


Вступ
У даному випадку йдеться про 74-річну пацієнтку, яка звернулася зі скаргами на біль у правій стопі та пов'язану з ним парестезію в плантарній ділянці плеснової кістки.

 

Практичний приклад
Ультразвукове дослідження проводилося на апараті
Canon Aplio i800 / Prism Edition з використанням надвисокочастотного лінійного матричного датчика з частотою 24 МГц (PLI-2004BX). Дослідження больової ділянки виявило частковий розрив другої та a плантарних пластин на всю товщину. Також було виявлено перикапсулярний фіброз другого плесно-фалангового суглоба, невелику неврому в третьому міжфаланговому суглобі, набряк жирової тканини стопи та невеликі набряки в другому, третьому та четвертому плесно-
фалангових суглобах.

Зображення 1 Поздовжній знімок другої плантарної пластини демонструє
розрив 5 мм.

Зображення 2 міжпальцевого нерва показує незначне потовщення невеликої ділянки нерва. У найвужчому місці вона становить 0,9 мм з осередковим потовщенням до 2,4 мм, що вказує на можливу неврому.

Зображення 3 Розрив третьої плантарної пластини.

Дискусія
Висока роздільна здатність зображень має першорядне значення для дослідження МСК. Дрібні нерви і сухожилля буває важко візуалізувати через низьку просторову і контрастну роздільну здатність. Раніше було складно візуалізувати міжпальцеві нерви, оскільки вони вимагали високої роздільної здатності і хорошого проникнення. Надвисокочастотний лінійний
матричний датчик 24 МГц значно покращує візуалізацію і точну
оцінку цих невеликих структур.


Зображення в цьому дослідженні були отримані за допомогою технології Canon iDMS (інтелектуальний динамічний мікрозріз), де Aplio i800 / Prism Edition створює дуже тонкий ультразвуковий промінь, керуючи кожним окремим кристалом у матричній технології. iDMS створює чіткіші зображення і дозволяє проводити дослідження без встановлення фокусної зони в режимі " повного фокусу".


У цьому дослідженні також використовувалася новітня технологія iBeam+ від Canon. iBeam+ - це поєднання вдосконаленого формування променя і більш потужного прийому та обробки сигналу. У цьому дослідженні iBeam+ полегшив проникнення в таку область контакту, як товста шкіра плантарної ділянки стопи, і отримання відбитого ехосигналу, що дозволило отримати високоякісні зображення навіть найдрібніших структур стопи.

iBeam+ - це наступний рівень надшвидкого і точного формування променя, що підвищує глибину і деталізацію зображення, забезпечуючи чіткі, різкі і виразні світлини. Технологія формування променя iBeam+ від Aplio дозволяє до 4 разів швидше* обробляти зображення в режимі
реального часу, забезпечуючи чіткіші знімки і краще проникнення, а отже, оптимальні, надійніші результати для вищої
клінічної достовірності.

Останні новини та події