Категорії новин:

Швидкий рутинний протокол МРТ головного мозку

«На сьогоднішній день завдяки впровадженню найсучасніших методів паралельної візуалізації і алгоритмів штучного інтелекту магнітно-резонансні томографи Canon Medical здатні задовольнити запити лікарів і оптимізувати тривалість дослідження до 5 хвилин без втрати якості».


Дослідження головного мозку є одним із найрозповсюдженіших застосувань методу МРТ в клінічній практиці і складає близько 40% серед усіх діагностичних МРТ-процедур.

 

Широке застосування МРТ для виявлення патологічних змін пов’язане із унікальною здатністю методу розрізняти різні типи тканин, а відповідно і структур головного мозку, - високою тканинною контрастністю. А також можливостями в розширеній характеристиці головного мозку завдяки дифузійно-зваженій візуалізації (DWI), функціональній МРТ (fMRI), і вивченні метаболізму методом спектроскопії (MR-spectroscopy).

 

МРТ є поліпроекційним методом дослідження, зазвичай отримуються зрізи в різних площинах для вивчення структури мозку. Насьогодні основними послідовностями для рутинного дослідження є Т1-зважені послідовності, Т2-зважені послідовності, дифузійно-зважені зображення і FLAIR-зображення. Більшість із вказаних типів послідовностей було розроблено у 1980х-1990х роках.

 

Зазвичай протокол для дослідження складає 15-30 хвилин. Але із збільшенням підвищенням доступності цього методу і обладнання кількість пацієнтів постійно збільшується, що вимагає зменшення часу дослідження для підвищення пропускної здатності обладнання.

 

На сьогоднішній день завдяки впровадженню найсучасніших методів паралельної візуалізації і алгоритмів штучного інтелекту магнітно-резонансні томографи Canon Medical здатні задовольнити запити лікарів і оптимізувати тривалість дослідження до 5 хвилин без втрати якості.

 

Це досягається завдяки застосуванню методу Compressed SPEEDER до послідовностей FSE, застосуванню алгоритмів штучного інтелекту AiCE, технології одночасного збудження кількох зрізів Multiband. 

Compressed SPEEDER - це нова технологія візуалізації, яка може прискорити час сканування  і застосовується до обстежень будь-якої ділянки тіла. Цей унікальний підхід для обробки зображень забезпечує високошвидкісну візуалізацію, зберігаючи відмінні показники зображення.

 

 

AiCE - чіткі зображення без шуму.
Використовуючи величезну обчислювальну потужність глибокої конволюційної нейронної ме-режі (DCNN), AiCE навчається відновленню даних на МРТ, щоб реконструювати зображення без шуму, це призводить до значного покращення якості зображення.


Особливості AiCE:

  • Інтелектуально видаляє шум;
  • Покращує значення SNR;
  • Підвищує розподільчу здатність;
  • Розширює анатомічну деталізацію.

 

Останні новини та події