Категорії новин:

УЗД при багатоплідній вагітності

Подія відбудеться 15.06.2022 р. о 20.00 (за Київським часом)

 

Кількість багатоплідних вагітностей останніми роками збільшується в основному за рахунок збільшення віку матері та допоміжної репродукції.

 

Такі вагітності мають більш високий ризик ускладнень і поганих результатів порівняно з одноплідною вагітністю. Це можуть бути, наприклад, передчасні пологи, гестаційна гіпертензія, прееклампсія, гестаційний діабет, відшарування плаценти, обмеження росту плода або навіть загибель плода. Хоріонність вагітності визначає різні рівні ризику та спостереження. Особливо при монохоріальній вагітності можуть розвинутися важкі ускладнення, такі як TTTS і TAPS.

 

Програма:

 

Раннє УЗД двійні для прогнозування результату вагітності – проф. Франц Бальманн (Prof. Franz Bahlmann)

Ультразвукова візуалізація TTTS і TAPS та їх лікування – д-р Монік Хаак (Dr. Monique Haak)

Рекомендації щодо планового моніторингу близнюків – проф. Асма Халіл (Prof. Asma Khalil)

Живі запитання та відповіді (Q&A)

 

Чому Вам варто прийняти участь?

 

  • Розширите свої знання щодо використання ультразвуку при діагностиці багатоплідної вагітності та лікуванні при TTTS та TAPS.
  • Отримаєте рекомендації щодо спостереження за багатоплідною вагітністю
  • Отримаєте практичні поради від експертів
  • Візьмете участь у прямому ефірі запитання / відповідь, щоб знайти відповіді на власні запитання щодо багатоплідної вагітності

 

Сертифікат*: Усі учасники можуть отримати сертифікат про участь.
* Примітка: щоб отримати сертифікат, будь ласка, введіть своє повне ім'я та адресу електронної пошти, після закінчення вебінару.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СПІКЕРІВ ТА ПРЕЗЕНТАЦІЇ

Доповідач та модератор: проф. Асма Халіл (Prof. Asma Khalil), доктор медичних наук, MBBCh, MRCOG, MSc(Epi), DFSRH, Dip(GUM)
Професор акушерства та материнсько-фетальної медицини

Лікарня Святого Георгія, Лондонський університет
Лондон, Об'єднане Королівство

 

Директор відділення фетальної медицини
Liverpool Women’s Hospital 
Ліверпуль, Великобританія

 

Асма Халіл (Asma Khalil) – професор акушерства та медицини матері і плода. Вона отримала ступінь доктора медицини в Лондонському університеті в 2008 році. Також має ступінь магістра епідеміології в Лондонській школі гігієни та тропічної медицини.

Асма Халіл (Asma Khalil) прагне впроваджувати клінічні рекомендації на практиці.

  • Є провідним автором рекомендацій ISUOG щодо ролі ультразвуку при скануванні близнюків. 
  • Очолювала команду з розробки рекомендацій FIGO щодо вагітності двійнею. 
  • Була членом Комітету з рекомендацій NICE, який оновлював рекомендації щодо близнюків та багатоплідної вагітності.

Професор Асма Халіл (Asma Khalil) опублікувала понад 400 рецензованих робіт, а також має багато опублікованих оглядових статей та заміток. Вона була удостоєна багатьох наукових премій як на національних, так і на міжнародних конференціях. Її наукові інтереси включають вагітність двійнею, обмеження росту плода та гіпертонічні розлади під час вагітності.

 

Тема презентації: Рекомендації щодо рутинного моніторингу близнюків.
Вагітність двійнею пов’язана з ризиками підвищення перинатальної смертності та захворюваності. Ризик народження мертвої дитини вдвічі вищий, ніж при одноплідній вагітності. Немає точних прогностичних маркерів, які допомагали б визначити вагітність, яка призведе до ускладнень, зокрема, синдром фето - фетальної трансфузії (TTTS), обмеження росту плода та внутрішньоутробної смерті. Було доведено, що ультразвуковий моніторинг допомагає в ранній діагностиці, оцінці тяжкості та сортуванні антенатального спостереження за цими вагітностями. Відповідно до рекомендацій ISUOG, вагітність двійнею повинна проходити регулярний ультразвуковий контроль; протокол відрізняється за хоріонністю.

Доповідач: проф. Франц Бальманн (Franz Bahlmann), д.м.н., 
Головний лікар жіночої консультації Центру ультразвукової діагностики та пренатальної медицини (DEGUM III)
Citizens' and Clementine Children’s Hospital,
Франкфурт-на-Майні, Німеччина

 

Професор Бальманн (Prof. Bahlmann) розпочав навчання в Університеті Фрідріха-Олександра Ерланген-Нюрнберга в 1982 році, де отримав ступінь доктора у 1992 році. У 2003 році розпочав свою програму підготовки з акушерства та гінекології. Його особливий напрямок роботи – акушерство та пренатальна медицина, а особливо вагітність двійнею. У 2003 році отримав кваліфікацію професора. Тема: «Колірне зображення доплерівського частотного спектру венозної протоки в контексті фізіологічного та патофізіологічного розвитку плода». У тому ж році він отримав найвищий рівень підготовки щодо ультразвукового сканування DEGUM III.
З 2004 року він є головним лікарем лікарні Bürgerhospital. Це найбільша клініка з найвищим рівнем народжуваності в Гессені. У минулому році в клініці професора Бальмана народили понад 4400 жінок. Серед них понад 250 близнюків. Він також спеціалізується на фетоскопічній лазерній терапії з приблизно 30-35 лазерами на рік.

 

Тема презентації: Раннє УЗД двійні для прогнозування результату вагітності.
Скринінг у першому триместрі багатоплідної вагітності з кваліфікованою пренатальною консультацією, детальним УЗД та материнськими факторами став основою для перинатального лікування. При вагітності близнюками раннє визначення хоріонності та амніонності є важливим для з’ясування ризику розвитку синдрому фето - фетальної трансфузії (TTTS), селективного обмеження росту плода та синдрому поліцитемії близнюків (TAPS) у випадку монохоріональних близнюків. За останні три десятиліття було чітко показано, що рівень втрати плоду до 24 тижнів у монохоріональних близнюків був у п’ять-шість разів вище, ніж у дихоріальних близнюків. Раннє виявлення цих ускладнень шляхом інтенсивного моніторингу оптимізує антенатальний моніторинг і час внутрішньоутробної терапії, наприклад, фетоскопічної лазерної хірургії. Подальше раннє виявлення основних відхилень є важливим для планування пренатального та перинатального лікування.

Доповідач: д-р Монік Хаак (Monique Haak), доктор медичних наук, PhD
Консультант фетальної та материнської медицини, фетальний хірург та завідувач акушерського УЗД
Медичний центр Лейденського університету (LUMC) (Leiden University Medical Center (LUMC))
Лейден, Нідерланди

 

Доктор Монік Хаак(Dr. Monique Haak) – консультант MFM та фетальний хірург. Вона вивчала медицину в Університеті Гронінгена (докторантура 1996 р.), здобула ступінь доктора філософії в Університеті ВУ Амстердама з підвищеної товщини комірцевої зони та вроджених вад серця та здобула кваліфікацію гінеколога та MFM в VU Медичному центрі університету. З 2011 року – фетальний хірург Leiden University Medical Center. Її увага приділяється як фетотерапії, так і вагітності з вадами серця плода. LUMC має одну з найбільших у світі послуг з TTTS та інших ускладнень при монохоріональній вагітності двійнею. 
Д-р Хаак(Dr. Haak) опублікувала понад 150 рецензованих робіт, є часто запрошеним доповідачем на міжнародних конгресах і є викладачем різних курсів ультрасонографії.

 

Тема презентації: Ультразвукова візуалізація TTTS і TAPS та їх ведення.
Монохоріальна вагітність двійнею несе значний ризик несприятливих наслідків вагітності. Своєчасне виявлення TTTS, sIUGR та TAPS має надзвичайно важливе значення, щоб результат цих вагітностей був якомога кращим. Ультразвукові розбіжності між цими явищами не завжди легкі. Відмінності будуть показані на кількох прикладах, включаючи ускладнення хірургічного лікування.

 

Останні новини та події