Категорії новин:

Відкриваємо нові горизонти в ультразвуковій діагностиці - новий світ Aplio i-серії. Частина 2

Aplio™ i-серії, нові діагностичні ультразвукові системи преміум-класу, включають в себе новітні технології, що забезпечують новий рівень якості зображень і розширені можливості клінічного застосування. Продовжимо попередню статтю технологією Smart Sensor 3D, яка генерує високоточні об'ємні дані за одне сканування за допомогою стандартного 2D датчика для Aplio i-серії:

 

Smart Sensor 3D

 

Smart Sensor 3D - це новітня технологія об'ємного сканування. Зображення, отримані шляхом сканування "вільною рукою" за допомогою 2D-датчика, об'єднуються для створення 3D-зображень високої чіткості з точною позиційною інформацією, отриманою за допомогою магнітного поля від датчика (Рис. 1).

Рисунок 1. Основний принцип роботи Smart Sensor 3D

ТЕМАТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

 

Дослідження плода

 

Shadow Glass - це новітня технологія візуалізації, яку можна застосувати до зображень, отриманих за допомогою Smart Sensor 3D. Цей інноваційний метод відображення дозволяє спостерігати внутрішні структури, оскільки він використовує два різні фільтри для створення напівпрозорого об'ємного зображення. У порівнянні зі звичайними 3D-зображеннями, Shadow Glass дозволяє легше спостерігати за цілісними структурами. У випадку плоду Shadow Glass дозволяє чітко роздивитись органи відносно загальної анатомії.

Рисунок 2. Схема роботи Shadow Glass

a) Візуалізація об'єму

б) Яскравість

в) Shadow Glass

Рисунок 3. Візуалізація плоду з використанням візуалізації об'єму (a), яскравості ( б) та Shadow Glass ( в).

Пальці

На Рис.4 показані зображення нормального пальця. Кровоносні судини, кістки і нігті можна чітко розпізнати за допомогою Smart Sensor 3D (рис. 4а). Shadow Glass також виявився корисним в ортопедичних обстеженнях, наприклад, для візуалізації переломів. Зображення Shadow Glass можуть бути клінічно кориснішими, ніж звичайні зображення, оскільки на одному зображенні можна отримати більше інформації.

 

Крім того, використання вигнутої С-площини, створеної OmniView (рис. 4б), дозволяє зобразити кровоносні судини в пальцях безперервно. Таким чином, цілісність кровоносних судин можна оцінити, використовуючи як 3D Shadow Glass (рис. 4в, г), так і 2D вигнуту С-площину. Планується, що ці зображення виявляться корисними в широкому спектрі клінічних досліджень, таких як мікрохірургія.

a) Багатоплощинна реконструкція (MPR) та яскравість

б) Вигнута С-площина (OmniView)

в) Shadow Glass: Долоня

г) Shadow Glass: Тильна

Рисунок 4. Нормальні пальці з використанням Smart Sensor 3D

Холангіокарцинома

При оцінці ступеня інфільтрації холангіокарциноми на 3D-реконструкціях неможливо візуалізувати суцільність жовчної протоки на одному зображенні в С-площині (рис.5б). Однак, простеживши додаткові точки в просвіті і відобразивши їх за допомогою Curved MPR, можна сформувати вигнуту С-площину. У вигнутій С-площині (рис.5в) можна чітко візуалізувати безперервність жовчної протоки, що дозволяє легко оцінити ураження та прилеглі ділянки. Крім того, Shadow Glass (Рис. 5г) дозволяє відобразити задню стінку, що дає змогу чіткіше спостерігати за всією структурою жовчної протоки.

а) А-площина

б) Звичайна С-площина

в) Вигнута С-площина (OmniView)

г) Shadow Glass

Рисунок 5. Діагностика холангіокарциноми за допомогою Smart Sensor 3D

Останні новини та події