Категорії новин:

VITAL. Телемедицина

Яку роль відіграє корпоративна медична візуалізація в забезпеченні взаємодії і в телемедицині?

 

З появою COVID-19 на світовій арені в останні місяці різко зріс інтерес до телемедицини та сумісності. Сьогодні це може бути буквально паличкою-виручалочкою, потенційно дозволяючи лікарям і пацієнтам підключатися віддалено і, таким чином, сприяти запобіганню поширення хвороби. Можливість обміну даними про пацієнтів і медичними зображеннями в цифровому вигляді може мати вирішальне значення для взаємодії лікаря і пацієнта.

 

Обробка зображень відіграє важливу роль у полегшенні обміну зображеннями за допомогою телемедицини. Ми відповіли на кілька поширених запитань про те, як ця технологія підтримує віртуальні відвідування і обмін медичними зображеннями між пацієнтами і постачальниками медичних послуг.

 

1. Як корпоративна візуалізація може поліпшити взаємодію і систему телемедицини?

Нинішній стан телемедицини непростий, але саме під час глобальної пандемії в ній є велика потреба і навіть необхідність. Чи може допомогти рішення Enterprise Imaging (EI)?

 

Так, рішення EI може доповнювати системи телемедицини з поліпшеною сумісністю, дозволяючи клініцистам обмінюватися зображеннями всіх типів зі своїми пацієнтами. Використання фотореалістичних діагностичних зображень — це ефективний спосіб спілкування з пацієнтами, оскільки допомагає підвищити залученість пацієнтів і розуміння їх особистих проблем зі здоров'ям.

 

Рішення EI робить це, надаючи доступ до усіх медичних зображень, що зберігаються в електронній медичній карті, і підтримує їх відображення через систему телемедицини. Система візуалізації підприємства може знаходити відповідні зображення незалежно від їх сховища (наприклад, в PACS або VNA), а потім обмінюватися зображеннями. Це означає, що персоналу більше не потрібно брати компакт-диск, завантажувати його вміст, виправляти дані пацієнта або погоджувати їх з інформацією, яка може вже існувати в PACS, і забезпечиватити її правильне зберігання.

 

Деякі рішення також дозволяють пацієнтам обмінюватися або завантажувати зображення з попередніх досліджень або фотографії у видимому світлі через персональний комп'ютер або мобільний пристрій *.

* Не для діагностичного використання — при перегляді з мобільного пристрою.

 

2. Чи потрібен мені спеціальний портал для пацієнтів при вирішенні питань співробітництва між пацієнтом і постачальником медичних послуг?

Ні, портал для пацієнтів не потрібен. Однак рішення EI може допомогти поліпшити портали для пацієнтів і телемедицину, надаючи можливість обміну зображеннями між пацієнтами і постачальниками медичних послуг. Якщо у вас є портал для пацієнтів і ви хочете обмінюватися різними типами медичних зображень з усього підприємства, тоді вам знадобиться рішення EI, яке має незалежну від контенту архітектуру і здатне працювати з PACS і VNA у вашій організації (детальніше — дивіться наступне питання).

 

3. Чи можу я ділитися зображеннями тільки з радіології або кардіології? А як щодо інших відділів?

Щоб отримати доступ до медичних зображень і в інших відділах, крім радіології або кардіології, вам необхідно рішення, яке не тільки не залежить від характеру, а й включає в себе механізм узгодження даних, який постійно оновлює і оновлює інформацію з розрізнених джерел у реальному часі. Такий механізм повинен мати можливість отримувати зображення як в форматі DICOM, так і в форматі, відмінному від DICOM. Це означає, що вам потрібно рішення EI, яке має доступ до всіх джерел і може керувати даними через платформу на основі відкритих стандартів.

 

4. Чи повинні зображення бути інтегровані в EHR?

Ні, для відображення зображень електронний запис не потрібен. Вам знадобиться програма перегляду, яку лікар може використовувати для відображення зображень у телемедичних цілях. Більшість варіантів перегляду — будь то варіанти розширеної візуалізації, діагностики або програми перегляду для підприємств — можуть забезпечити перегляд пацієнтами і зовнішніми лікарями. Ці можливості стають набагато ефективнішими, коли вони об'єднуються з функціонально сумісною потужністю механізму оркестрації даних.

 

5. Як щодо іноземних іспитів, які проводяться в PACS або VNA поза моєю лікарняною системою?

Якісне корпоративне рішення для обробки зображень буде здатне до об'єднання PACS і обміну зображеннями на підприємстві або з незалежними постачальниками.

 

6. Як зовнішні зображення приймаються підприємством і інтегруються в існуючі системи та клінічні робочі процеси?

Цей процес часто називають «останньою милею». Як підприємства приймають зображення від інших організацій, — це процес, який зазвичай виконується вручну, повільно і складно. Щоб вирішити проблему «останньої милі», рішення EI має автоматизувати процеси прийому зовнішніх зображень, що дозволить клініцистам отримати швидкий доступ до зовнішніх зображень у рамках поточного робочого процесу. Усунення розриву і завершення робочого процесу з обміну зображеннями приносить користь відділу, підприємству і, в кінцевому підсумку, — пацієнту.

 

Отримання зображень — це не тільки важлива підтримка для забезпечення реальної взаємодії в сфері охорони здоров'я в майбутньому, а й поліпшення телемедицини сьогодні.

 

Останні новини та події