Категорії новин:

Гострий аортальний синдром з 3-х фазним vHP

 

«Зі здатністю  обирати три різні параметри дослідження, оптимальні для ЕКГ- синхронізації, експозиції та швидкості обстеження, що доступні за одне сканування, vHP3 надає безкомпромісне рішення для візуалізації всієї аорти  за одну реконструкцію.»

Доктор Марк Кoн

Bradford Teaching Hospitals

Bradford, United Kingdom

 

50-річний чоловік звернувся зі скаргами на підвищений артеріальний тиск, біль в спині та грудній клітці. Вимірювання артеріального тиску на обох руках показало різницю систолічного тиску на 30 мм. рт. ст. Лікарі відділення невідкладної допомоги повинні були виключити гострий аортальний синдром, зокрема розшарування аорти.

 

Пацієнту було проведено візуалізацію всієї аорти із застосуванням 75 мл йодного контрасту 300 мг/мл зі швидкістю 5 мл/с. Частоту серцевих скорочень уже контролювали як частину лікування гіпертонічної хвороби серця, а проспективну ЕКГ-контрольовану реєстрацію проводили як частину протоколу vHP3*1.

 

Результати

Для виключення розшарування аорти була отримана безшовна візуалізація всієї аорти від дуги  до стегнових артерій. ЕКГ-зображення серця та кореня аорти дозволило впевнено виключити патологію клапанів та обструктивну хворобу коронарних артерій. Пацієнт був виписаний на прийом антигіпертензивних препаратів та плановий амбулаторний огляд.

 

Tехнологія

Оцінка гострого аортального синдрому включає візуалізацію трьох різних областей, 1) дуга аорти та плечові артерії 2) серце і корінь аорти і 3) черевна аорта і стегнові артерії. Важливо захопити корінь аорти без пульсуючих рухів, і це часто вимагає додаткового сканування з ЕКГ-синхронізацією.

 

vHP3 забезпечує збір даних з анатомічних ділянок з різними параметрами обстеження за одне сканування, застосовуючи ЕКГ-синхронізацію тільки до області серця. Це допомагає зменшити кількість контрасту, що застосовується, а також мінімізує дозове навантаження на пацієнта/

 

Збір даних:

Модель КТl: Aquilion Prime SP

Режим сканування: vHP*2

Колімація: 0.5 mmx80

Експозиція: 100 kV

                           SUREExposure

                     1)  Standard

                     2)  Cardiac

                     3)  Standard Швидкість ротації: 0.35 с

Зниження дози: AIDR*3 3D Enhanced

CTDI:10 мГр

DLP: 732.4 мГр ∙cм

Ефективна доза:10.62 мЗв

k-factor: 0.0145*4

 

 

*1 Опція

*2 Варіабельний спіральний пітч (vHP)

*3 Адаптивне ітераційне зниження дози

*4 Американська Асоціація Фізиків  в Медицині (AAФM).

 

Висновок

vHP3 дає можливість досліджувати 3 анатомічні ділянки з різними параметрами за одне сканування, що значно знижує кількість контрасту, необхідного для якісної візуалізації, та оптимізує дозове навантаження на пацієнта.

Останні новини та події