Категорії новин:

Провідні рішення для радіологічних інтервенцій

Лоран Фельдман, професор кардіології Паризького університету і директор відділення кардіології в лікарні Біша (Франція), вражений численними перевагами, які приносить Alphenix Core + що нещодавно було встановлено в його відділенні. Серцево-судинна, інтервенційна система від Canon Medical Systems дозволяє значно зменшити дозу опромінення за допомогою таких функцій, як Spot ROI та Live Zoom, а також полегшити роботу, плавно інтегруючись у цифрову робочу систему лікарні.

 

Лікарня Біша (Hôpital Bichat) належить до Assistance Publique Hôpitaux de Paris (APHP), великій мережі (30+) державних лікарень у Парижі, і є провідним інтервенційним кардіологічним центром APHP. Команда інтервенційних кардіологів включає десять лікарів та вісім медсестер, які щорічно виконують 2500 коронарних процедур, включаючи 900 черезшкірних коронарних втручань (ЧШВ), 25% з яких в екстрених умовах.

 

Така кількість втручань потребує цілодобового доступу до катетеризаційної лабораторії та персоналу, який завжди на зв’язку та готовий відреагувати у будь-який момент. Через напружену фінансову ситуацію, у нас відносно невеликий штат персоналу. Більшість ЧШВ, навіть екстрені ЧШВ - виконуються одним оператором.

 

«Мені пощастило з командою чудових людей, які працювали спільно для громади. Результати роботи наших катетеризаційних лабораторій протягом останньої епідемії COVID-19 є тому доказом. В цілому мені дуже приємно тут працювати», - сказав він.

Ще один чудовий інструмент для боротьби зі зростаючим попитом на кардіологічні втручання - високоякісне обладнання, а команда професора Фельдмана нещодавно придбала дві кімнати з Alphenix Core +.

Величезний прогрес

 

Різниця в робочому процесі, яку привнесла нова система надзвичайно велика, особливо через роки використання застарілого обладнання, пояснив професор Фельдман. «Ми працювали більше десяти років з двома старими катетеризаційними лабораторіями і  були особливо розчаровані протягом останніх двох-трьох років», - додав він.

 

«Наша стара система застаріла, та стала дуже часто ламатися через тривалі періоди роботи. До того ж, панувало відчуття, що нам бракувало більшості технологічних проривів останнього десятиліття в області рентгенівського зображення, таких як великі монітори, засоби зменшення дози рентгенівського випромінювання, посилення візуалізації стента та мультимодальна візуалізація, що нас дедалі більше засмучувало», - сказав він.

 

Також, команда кардіологів хотіла кращої інтеграції ангіографічної системи у лікарняну інформаційну систему та більш плавного підключення обладнання до системи звітності та PACS.

 

«Ми прагнули серйозного прориву, який полегшив би наші довгі години, проведені в катетеризаційній лабораторії, покращив безпеку для лікарів та пацієнтів і в цілому був би задовільним для команди та закладу», - додав він.

 

Alphenix Core + привніс усі ці покращення і дозволив швидко та безпечно виконувати всі види діагностичних та інтервенційних коронарних процедур, починаючи від базової коронарної ангіографії та закінчуючи найскладнішим запланованим або екстреним ЧШВ. Навіть кардіохірурги щодня проводять біопсію міокарда за допомогою системи Canon.

 

Лікарня Біша - провідний центр трансплантації серця та легенів, проводить багато катетеризацій правого серця та біопсій міокарда. Щоб зняти напругу, спричинену нестачею анестезіологів, команда також почала виконувати структурні втручання, які не потребують загальної анестезії, наприклад закриття овального отвору під внутрішньосерцевою ехокардіографією або черезшкірну балонну коміссуротомію мітрального клапану з Alphenix Core +.

 

Професор Фельдман розпочав роботу у першій катетеризаційній лабораторії Alphenix Core + у листопаді 2019 року. Друга кімната відкрилася в березні 2020 року, коли у Франції спалахнула епідемія COVID-19, яка особливо вразила північно-східну частину країни та Париж.

 

В результаті чого, у лікарні Біша не проводились заплановані коронарні втручання, а робота катетеризаційних лабораторій майже повністю зупинилась. «Нам дуже пощастило, що обидві кімнати з Alphenix Core + були майже повністю встановлені до спалаху. Оскільки ми нещодавно тільки вийшли з цього глухого кута, я думаю, що у нас ще не вистачило часу, щоб насолодитися всіма можливостями технологій Alphenix Core +. Це ще в процесі», - сказав професор Фельдман.

 

Чудові можливості, які полегшують процедури та зменшують дозу опромінення

 

Багато особливостей обладнання позитивно вразили команду, починаючи з дизайну. «Коли ви заходите в кімнату, вас найбільше вражає краса. Alphenix Core + компактний, що було необхідною умовою, оскільки наші кімнати досить невеликі, в межах 70м2, і мають низьку стелю. Також, обладнання дуже елегантне, лише з декількома видимими кабелями, включаючи бездротовий ножний перемикач», - сказав він.

 

Команда відразу прийняла багато функцій, наприклад, бічні елементи керування столу, які можна адаптувати до керування одним або двома операторами.

 

«Якщо оператор працює самостійно, він або вона може використовувати команди панелі керування або планшета залежно уподобань. Коли два оператори працюють разом, ведучий оператор знаходиться ближче до панелі керування, тоді як другому оператору легше керувати планшетом. Це полегшує процедуру та робить її більш «плавною», з меншими перешкодами між двома операторами».

 

Професор Фельдман використовує Spot ROI майже кожен раз під час складного ЧШВ і вважає його «хітом», оскільки ця технологія зменшує дозу опромінення майже на 50%, зберігаючи при цьому чудову якість зображення в області інтересу. «За необхідності ви можете навіть збільшити частоту кадрів, або використовувати режим флюорографії, щоб зображення стало кращим в зоні інтересу, без збільшення опромінення на пацієнта».

 

Spot ROI є особливо корисною, наприклад, в роботі з хронічними тотальними оклюзіями (ХTO), і це значно облегшує процедури у випадках складного ЧШВ, вважає професор Фельдман. «Spot ROI є оптимальним компромісом між найкращою якістю зображення області інтересу та найнижчою дозою опромінення оточуючих структур. Перший час це вимагає певної підготовки та роздумів, для визначення області, де Spot ROI найкраще вписується у вашу особисту практику, але як тільки ви звикнете до цього і якщо ви справді зацікавлені в тому, щоб зберігти рівень іонізуючого випромінювання на безпечному рівні - це стає для вас звичною справою».

Професор Фельдман використовує QMAPP під час втручання. QMAPP (продукт дочірньої компанії Fysicon) - це система моніторингу гемодинамічних показників. QMAPP прекрасно доповнює потужну інтервенційну систему Alphenix системою звітності про серцево-судинну систему та базою даних, для забезпечення найкращого рішення для візуалізації серця та оптимізації робочого процесу. У поєднанні з ангіографічною системою Alphenix - QMAPP забезпечує комплексне рішення для кардіологічної лабораторії.

Функція Live Zoom також була добре прийнята нашою командою, яка за замовчуванням починає кожну процедуру з полем зору 30 см та збільшенням 1,8 Live Zoom, що є еквівалентом 17- сантиметровому полю зору, але зі значно меншою дозою опромінення. Live Zoom широко застосовується нашою командою.

 

Безліч компонувань моніторів також викликало багато ентузіазму у користувачів.

Технології зниження дози опромінення також дають великі переваги професору Фельдману та його команді. Коронарні втручання стали надзвичайно успішними та безпечнішими при лікуванні складних уражень, але такі складні інревенції займають багато часу, через що, доза опромінення становиться проблемою, навіть одержимістю.

 

«Зменшення дози опромінення є найважливішим пріоритетом у всіх рекомендаціях, але досягти цього не завжди можливо та зручно для користувача. Весь інструментарій, який нам став доступний с Alphenix Core+ виявився дуже корисним для вдосконалення загальної безпеки на протязі нашої роботи в операційній, особливо такі функції як Spot ROI, Live Zoom, інтуїтивно зрозуміла система відслідковування дози опромінення та звукові попереджуючі сигнали.

 

З Alphenix Core+, нашій команді вдається зменшити дозу опромінення до 40 – 50%, що приносить нам велике задоволення».

 

Успішна інтеграція до цифрової системи лікарні та стратегічні інвестиції

 

Головним мотивом до придбання нового обладнання, якому лікарня Біша приділила найбільше уваги – прекрасна інтеграція до лікарняної системи звітування (Cardioreport, Medireport), інформаційної системи та PACS (Orbis, Agfa), а також мультимодальної системи візуалізації, яка є незамінним помічником під час складних втручань.

 

Наявність найсучаснішої катетеризаційної лабораторії - також стратегічна інвестиція для лікарні Біша в сучасній ситуації, де за останні роки було побудовано багато приватних інтервенційних кардіологічних центрів, які стали їх прямими конкурентами. «У цьому змаганні немає місця для застарілого обладнання та технологій.

 

Наша адміністрація повною мірою усвідомлювала наше відставання і прагнула покращити наші умови праці, залишатися конкурентоспроможними та підтримувати високий рівень активності. Кардіологічні втручання є стратегічним активом для лікарні, що становить більше 50% фінансових доходів», - сказав він.

Alphenix Core + від компанії Canon Medical Systems у лікарні Біша, Париж, Франція.

З Alphenix Core+, лікарня Біша увійде в число провідних установ Європи, виконувати великі обсяги роботи, роблячи акцент на складних ЧШВ, таких як хронічні тотальні оклюзії, або гострі коронарні синдроми. «Бути європейським лідером – це також навчати інтервенційних кардіологів, які приїжджають з-за кордону, керувати та брати участь у дослідженнях, проводити курси та розбирати складні випадки. Всі ці послуги вимагають першокласного обладнання та технологій».

 

Останні новини та події