Категорії новин:

Відкриваємо нові горизонти в ультразвуковій діагностиці - новий світ Aplio i-серії. Частина 1

Aplio™ i-серії, нові діагностичні ультразвукові системи преміум-класу, включають в себе новітні технології, що забезпечують новий рівень якості зображень і розширені можливості клінічного застосування. Почнемо із унікального активного матричного конвексного датчика PVI-475BX для Aplio i-серії:

 

Надширокосмуговий конвексний датчик

При поточному ультразвуковому дослідженні може виникнути потреба у зміні датчика в залежності від області обстеження або діагностичних цілей. У нашому дослідницькому центрі для виявлення новоутворень використовується датчик 3 МГц (PVT-375BT), а для більш детальної оцінки - датчик 6 МГц (PVT-674BT). Інноваційні розробки в архітектурі системи з новітньою технологією датчиків Intelligent Dynamic Micro-Slice (iDMS) сприяли створенню наступного покоління датчиків. Нещодавно представлений надширокосмуговий конвексний датчик PVI-475BX, доступний тільки в Aplio i-серії, охоплює обидва спектри, що покриваються двома звичайними конвексними датчиками (PVT-375BT і PVT-674BT), із вищою чутливістю.

 

Цей датчик містить монокристал і вдосконалені компоненти, які включають нову лінзу, п'єзоелектричний генератор, нові узгоджувальні шари і матеріал підкладки. Датчик "2-в-1" також використовує інноваційну архітектуру системи iBeam forming для забезпечення вузьких, однорідних ультразвукових променів високої щільності, де технологія iDMS посилює промінь у напрямку лінзи, забезпечуючи безперервне автоматизоване фокусування на будь-якій глибині одночасно. В результаті можна отримати високоякісні та однорідні зображення з високою чутливістю, контрастністю і просторовою роздільною здатністю в осьовому, поздовжньому і вертикальному вимірах (рис. 2).

Рисунок 1. Надширокосмуговий конвексний датчик PVI-475BX

а

б

в

Рисунок 2. Традиційна технологія формування пучка (а). Технологія формування пучка iBeam створює гострий, однорідний і тонкий ультразвуковий пучок, який відтворює клінічні зображення з вищою роздільною здатністю, більшою однорідністю і меншою кількістю артефактів (б). iDMS: iBeam – регулювання товщини пучка в напрямку лінзи для забезпечення безперервного фокусування на всіх глибинах (в).

Тематичні дослідження із використанням унікального активного матричного конвексного датчика PVI-475BX

 

Рак підшлункової залози

Невеликі пухлини підшлункової залози часто важко виявити, оскільки підшлункова залоза розташована глибоко в черевній порожнині. Можливість візуалізації гіпоехогенної пухлини розміром 1,5 см в діаметрі наочно демонструє, що надширокосмуговий конвексний датчик забезпечує надзвичайну роздільну здатність і проникнення (рис. 3а). За допомогою датчика "2-в-1" можна отримати зображення з більш високим співвідношенням сигнал/шум (SNR). Можна чітко візуалізувати контур пухлини і розширення панкреатичної протоки та її гілок (рис. 3б).

a) Рак підшлункової залози

б) Розширення протоки підшлункової залози та однієї з її гілок

Рисунок 3. Рак підшлункової залози

Вогнищеві ураження печінки з використанням CEUS

На рисунку 4 показано сірошкальне зображення (а) і ультразвукове зображення з контрастним підсиленням (CEUS) (б) гепатоцелюлярної карциноми (ГЦК) і гемангіоми печінки, отримане за допомогою датчика PVI-475BX. Використання CEUS у глибинних ділянках може бути складним через зниження чутливості. Також може бути важко охарактеризувати явище раннього вимивання в пізній судинній фазі, що спостерігається при недиференційованій ГЦК.

 

Крім того, при використанні CEUS для розмежування пухлин, розташованих в глибинних ділянках, оператори часто вдаються до збільшення підсилення, щоб компенсувати затухання, однак це призведе до збільшення сигналів від тканин і вплине на правильність аналізу контрастних ультразвукових зображень. Ультраширокосмуговий датчик має високу чутливість до контрастного ультразвуку і забезпечує однорідні зображення навіть у глибинних ділянках. Явище раннього вимивання, яке виявляється тільки при ГЦК, підвищує точність діагностики.

 

a) Відтінки сірого

б) CEUS

Рисунок 4. Сірошкальне зображення (а) та CEUS-зображення (б) гепатоцелюлярної карциноми (ГЦК) та гемангіоми печінки.

 

Комплекс фон Мейєнбурга

Спекл-шум є одним з найпоширеніших артефактів на ультразвукових зображеннях, який заважає їх розшифровці. Передові технології обробки зображень, такі як ApliPure™+ та Precision Imaging, можуть зменшити спекл-шум та покращити візуалізацію контурів відповідно. Використовуючи ці два методи обробки зображень у поєднанні з датчиками нового покоління, можна зобразити низку численних віддзеркалень від дрібних кістозних утворень. Ці дані підтверджують, що ураження складається з множинних дифузних кіст.

Рисунок 5. Комплекс фон Мейєнбурга. Стрілками позначено деякі з багаторазових віддзеркалень.

Гемангіома печінки

Червоподібний рух, який спостерігається при гемангіомах печінки, є однією з важливих ознак для диференційної діагностики. При використанні датчика з частотою 7 МГц (PLT-704SBT, Aplio 500) (мал. 6а) можуть виникати обмеження щодо визначення червоподібних рухів через відносно високий рівень шуму.

 

Використовуючи новий надширокосмуговий датчик у поєднанні з ApliPure+ та Precision Imaging, можна чітко візуалізувати червоподібний рух всередині ураження з високим співвідношенням сигнал/шум, що підтверджує діагноз гемангіоми (мал. 6b). Поєднання PVI-475BX і методів обробки зображень може бути дуже корисним, оскільки допомагає лікарям визначати вогнищеві ураження печінки, зменшує витрати і зводить до мінімуму необхідність подальших обстежень.

a) PLT-704SBT (Aplio 500)

б) Червоподібний рух PVI-475BX (Aplio і-серії)

Рисунок 6. Зображення гемангіоми печінки, отримані за допомогою PLT-704SBT (7 МГц) (а) та PVI-475BX (5,5 МГц) (б).

Нирковий камінь

За допомогою надширокосмугового датчика в нирці можна виявити кілька шарів дифузної кальцинації. Порівняно з КТ, ультразвук, як правило, має нижчу здатність виявляти кальцинати. За допомогою надширокосмугового датчика "2-в-1" кристально чисті відбиття від ниркових каменів можна відрізнити від спекл-шуму завдяки винятковій просторовій і контрастній роздільній здатності. Для порівняння, лише один з відносно великих каменів був виявлений за допомогою КТ. Таким чином, ультразвукове дослідження з цим новим датчиком має значну перевагу у візуалізації ниркових каменів.

Рисунок 7. Дифузні кальцинати в нирці. Кілька ниркових каменів позначені стрілками.

Запущений рак шлунку та запущений рак прямої кишки

Ультраширокосмуговий датчик показує менше артефактів і має вищий коефіцієнт співвідношення сигнал/шум (SNR). Ці особливості роблять його ідеальним для ультразвукового дослідження шлунково-кишкового тракту, який майже завжди схильний до появи артефактів, спричинених багаторазовим відбиттям від стінок тіла та бічних ділянок від інтралюмінального газу. У випадку запущеного раку шлунку (рис. 8а) чітко видно осередкове потовщення стінки та порушення структури пристінного шару. Аналогічно, при запущеному раку прямої кишки (рис. 8б) чітко видно осередкове потовщення стінки і порушення структури пристінкового шару.

a) Запущений рак шлунку

б) Запущений рак прямої кишки

Рисунок 8. Запущений рак шлунку (а) і запущений рак прямої кишки (б)

Останні новини та події