Категорії новин:

Використання та розподіл МРТ сьогодні

Розподілення МРТ в світі та доступність для населення

Доступ до МРТ залишається нерівномірним в різних частинах світу згідно з розподілом кількості одиниць на мільйон населення, який дуже відрізняється від країни до країни. Відповідно до найсвіжіших даних, які надали OECР (Організація економічного співробітництва та розвитку) та ВОЗ, такі країни як Японія та США дуже добре забезпечені МРТ обладнанням (відповідно 55.21 та 40.44 одиниць МРТ на мільйон населення), у той самий час, коли інші країни світу можуть мати менше ніж 1 МРТ на 1 мільйон населення (переважно країни Азії та Африки).

 

Ці дані відображають як нерівномірність доступу до МРТ, так і медичних сервісів в цілому на земній кулі, головним наслідком чого є велика різниця в довголітті між різними регіонами світу. Відповідно до даних ВОЗ, спостерігається різниця в тривалості життя в 18.1 років між біднішими та багатшими країнами.

 

Розподіл МРТ в світі

Карта світу демонструє повну кількість МРТ на мільйон населення, включаючи МРТ з приватного та державного сектору. Максимальне значення складає 132.17 МРТ на мільйон населення, яке спостерігається в мікро-штаті Сан-Маріно. Ця карта не є повною, через відсутність даних про частини Азії, Африки та Південної Америки.

 

Цікава цитата про вартість МРТ обстеження

 «Різні країни по різному вирішують проблему доступності МРТ. Коли я спілкувався із МРТ спеціалістами з Африки, Бангладешу або Бразилії, я отримував різні відповіді. Наприклад, в США, вартість одного сканування на одному і тому самому МРТ може різнитися між 300$ та 3000$ в залежності від медичного центру. Тим часом у Індії, те саме сканування буде коштувати лише 50$. Чому? Тому, що економіка МРТ дуже сильно відрізняється в різних регіонах. В Індії, держава купляє сканери, тому ціна апарату не додається до вартості обстеження. Створення глобальної медичної системи, з ціллю надати доступ до МРТ кожному, було б значним проривом.» (с) Джон Круз

 

Кількість комп’ютерних томографів проти МРТ сканерів на мільйон населення

Порівняння кількості КТ та МРТ виконано на базі даних OECР. Кількість КТ на мільйон населення зазвичай більша, ніж кількість МРТ в більшості країн, які увійшли до вибірки. Це стосується загальної кількості МРТ та КТ в країнах, як в приватному, так і державному секторах.

 

Доступ до КТ сканерів є простішим в світі, що добре видно на діаграмах нижче.

Кількість КТ та МРТ досліджень на тисячу населення

Кількість КТ досліджень на 1000 населення вища за кількість МРТ досліджень в більшості країн, які було розглянуто. Дані збирались в період з 2017 по 2019 рік,  за винятком Японії (з 2014 року).

 

Цитата Башира Таоли

«Я бажаю, щоб МРТ було доступнішим та дешевшим. Буде дуже важливо обговорити доступність МРТ досліджень для частини населення та меншин, які мають обмежений доступ до цих послуг в розвинених країнах, а також поліпшити доступність в країнах, що розвиваються. МРТ не повинно бути інструментом лише багатих людей або розвинених країн. Це має покращити якість медицини.»

 

МРТ магніти

Стосовно розподілу МРТ за силою магнітного поля, дослідження “Fortune Business Insights” 2019 року показує, що більшість (71.3%) томографів мають поле в 1.5Т. МРТ з полем сильніше або слабкіше за 1.5Т складають 28.7% вибірки.

Останні новини та події